Ballina Etiketimet May

Etiketim: may

KOMENT – May shpreson në mrekullinë e Pashkëve për çështjen Brexit

LONDËR, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Kryeministrja britanike, Theresa May shkon tashmë në pushimin tradicional të pranverës në Parlament, që përfundon të martën pas Javës...

BM – May nxit deputetët të gjejnë një marrëveshje për Brexit...

LONDËR, 11 prill /ATSH-ANSA/ - Kryeministrja, Theresa May i bën thirrje Dhomës së Komuneve që të përdorë zgjatjen e Brexit të dhënë dje në...

BRUKSEL – May: Britania e Madhe kërkon të largohet nga BE-ja...

BRUKSEL, 10 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May që ndodhet në Bruksel për t’u përpjekur të arrijë një shtyrje të Brexit duke negociuar...

BM – Edhe Dhoma e Komuneve miraton shtyrjen e Brexit

LONDËR, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Edhe Dhoma e Komuneve, pas asaj të Lordëve, miratoi ligjin që e detyron kryeministren britanike, Theresa May të kërkojë...

KOMENT – May: Pa laburistët marrëveshja Brexit e pamundur

LONDËR, 8 prill /ATSH-ANSA/ - Theresa May po luan lojën e fundit mbi Brexit dhe po përdor të gjitha kartat e mundshme në arritjen...

LUKSEMBURG – Hunt: May po bën gjithçka për një marrëveshje me...

LUKSEMBURG, 8 prill /ATSH-ANSA/- Mesazhi për Bashkimin Europian sot është se ata mund të shohin se si kryeministrja Theresa May nuk po lë asnjë...

BM – May: Ose bashkëpunim për largim nga BE-ja ose të...

LONDËR, 8 prill /ATSH-ANSA/ - E relaksuar, e ulur në kolltuk dhe e qeshur. Pas deklaratës zyrtare për Brexit, kryeministrja britanik ka vendosur të...

BM – May: Nuk kam zgjidhje tjetër përveçse t’u shtrij dorën...

LONDËR, 8 prill /ATSH-ANSA/ - Mes negociatave me laburistët mbi marrëveshjen e saj të divorcit nga Bashkimi Europian, kryeministrja britanike, Theresa May pranon për...

BM – May propozon shtyrjen e Brexit deri më 30 qershor

LONDËR, 5 prill /ATSH-ANSA/ - Kryeministrja britanike, Theresa May ka propozuar një shtyrje të procesit të Brexit deri më 30 qershor, raporton Downing Street. "Në...

BM – Përballje May-Corbyn për Brexit

LONDËR, 3 prill /ATSH-ANSA/ - Është parashikuar sot pasdite një përballje kokë më kokë midis kryeministres britanike, Theresa May dhe liderit të opozitës laburiste,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA