Ballina Etiketimet Maska

Etiketim: maska

COVID-19 – Stokholmi këshillon mbajtjen e vazhdueshme të maskave mbrojtëse

STOKHOLM, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Stokholmi po u kërkon banorëve të tij që të përdorin gjerësisht maskat mbrojtëse, në sfondin e shifrave të infektimeve...

ZELANDË E RE – Hiqen kufizimet e mbetura antiCOVID-19

WELLINGTON, 22 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet e vendosura si pasojë e koronavirusit në qytetin më të madh të Zelandës së Re do të hiqen...

COVID-19 – Republika Çeke ashpërson rregullat e përdorimit të maskave

PRAGË, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Republika Çeke do të forcojë rregullat e saj të përdorimit të maskave duke u kërkuar qytetarëve të mbajnë maska...

Ambasada e SHBA-së dhuron 210 mijë maska dhe 26 mijë doreza...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Mbajtja e gjykatave të hapura, por të sigurta në këto kohë të vështira është një përparësi. Mbi 210,000 maska, 26,000 doreza...

CDC: Dy maska ​​ofrojnë mbrojtje të dyfishtë ndaj COVID-19

UASHINGTON, 11 shkurt /ATSH-ANSA/ - Dy maska ​​janë më mirë se një kundër COVID-19 dhe mund të arrihet një mbrojtje prej 95%. Zakoni që po...

Masat antiCOVID/ ISHSH intensifikon kontrollet: 1013 monitorime, 832 qytetarë të këshilluar...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/- Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimet në terren për mbajtjen e maskave dhe zbatimin e masave për parandalimin e...

Maskat e ricikluara antiCovid-19 për shtrimin e… rrugëve?

ROMË, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Maskat e disponueshme për fytyrën, të përdorura për të parandaluar përhapjen e Covid-19, mund të riciklohen dhe të përdoren...

Pasagjerët që fluturojnë drejt Gjermanisë duhet të mbajnë maska kirurgjikale

BERLIN, 29 janar /ATSH-AA/ - Duke filluar nga 1 shkurti, udhëtarëve që ndërmarrin fluturime për në Gjermani do t'u kërkohet të mbajnë maska FFP2,...

COVID-19 – Maskat bllokojnë 99,9 % të pikave të mëdha të...

PARIS, 23 dhjetor /ATSH-AFP/ - Maskat e fytyrës zvogëlojnë deri në 99,9% rrezikun e përhapjes së pikave të mëdha të lidhura me COVID-19, kur...

OBSH: Përdorimi i maskave mbrojtëse në shtëpi në raste të caktuara

GJENEVË, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Maskat mbrojtëse në shtëpi mund të mbahen për të parandaluar infektimet e reja me COVID-19, në rast vizitash nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA