Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

Zgjidhje e qëndrueshme kundër dhunës ndaj fëmijëve

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Qeveria shqiptare është e angazhuar për gjetjen e një zgjidhje të qëndrueshme dhe efektive në drejtim të eliminimit të dhunës ndaj...

GAZA – Punonjësit e UNRWA-s protestë për masat shtrënguese

GAZA, 28 shtator /ATSH-AA/ - Punonjësit e Agjencisë së OKB-së për Refugjatët Palestinezë (UNRWA) në Gaza kanë protestuar ndaj politikave shtrënguese të institucionit, që...

Siguria rrugore në Tiranë, arrestohen 13 persona dhe pezullohen 71 leje...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Garantimi i sigurisë në rrugë dhe penalizimi i gjithkujt që abuzon me rregullat e qarkullimit rrugor mbetet prioritet i Policisë Rrugore të...

Viti i ri mësimor, policia e Elbasanit masa për sigurinë në...

https://www.facebook.com/dvpelbasan/videos/2357100357663839/ TIRANË, 17 shtator/ATSH/- Policia e Elbasanit ka marrë një sërë masash gjatë ditës së sotme për sigurinë në shkolla, me rastin e fillimit të...

BRUKSEL – Weber paralajmëron Orban para votimit për nisjen e procedurave...

BRUKSEL, 10 shtator /ATSH-DPA/ - Udhëheqësi i partisë dominuese të qendrës së djathtë në Parlamentin Europian, PPE, ka kërcënuar me një masë ndaj Hungarisë,...

Sezoni turistik, masa për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë publike në...

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/1873503402696853/ TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Në Spille janë marrë të gjitha masat nga policia kufitare, për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë publike në sezonin turistik. Kjo u...

AKU zgjeron kontrollet në vend, bllokime dhe gjoba në qarkun e...

TIRANË,8 gusht /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në këtë periudhë të temperaturave të larta e shtimit të volumit të tregtisë në kuadër të...

Policia shton kontrollet për parandalimin e aksidenteve rrugore

TIRANË, 4 gusht/ATSH/- Gjatë sezonit të verës Policia Rrugore vijon me shtimin e kontrolleve në kryeqytet dhe në autostradën Tiranë-Durrës, për parandalimin e aksidenteve. Në...

Policia Rrugore, masa shtesë për menaxhimin e trafikut në sezonin e...

TIRANË, 3 gusht/ATSH/- Drejtori i Qarkullimit Rrugor në Policinë e Shtetit, Mitat Tola, i bëri thirrje sot të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe turistëve të...

Kosovë- Moti i keq në Gjilan, komuna merr masa

PRISHTINË, 1 gusht/ATSH/.- Pas reshjeve të mëdha të shiut dhe erërave të forta gjatë ditëve të fundit në Gjilan, kryetari i kësaj komune, Lutfi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA