Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

Nuk zbatuan masat antikovid, ndëshkohen me masë administrative 813 shtetas

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit Patrullat e Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë,...

COVID-19 – Bullgaria ashpërson masat kundër COVID-19

SOFJE, 18 mars /ATSH-AA/ - Pas rritjes së numrit të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19 autoritetet e Bullgarisë morën vendim për ashpërsimin...

Nuk respektuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 790 shtetas, nuk...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit, Patrullat e Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë,...

SERBI – Kufizime të pjesshme për shkak të COVID-19

BEOGRAD, 16 mars /ATSH-AA/ - Në Serbi prej sonte në orën 20:00, e deri të hënën më 22 mars, do të punojnë vetëm dyqanet...

Hoti: Mbesin në fuqi masat e njëjta kundër Covid-19

PRISHTINË, 16 mars/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtorin e...

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi të njëjtat masa. Varianti...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vlerësuar në mbledhjen e sotme që të qëndrojnë në fuqi të njëjtat masa për parandalimin e...

COVID-19 – Portugalia përgatitet për një lehtësim gradual të masave kufizuese

LISBONË, 11 mars /ATSH-AFP/ - Portugalia prezantoi sot një plan për lehtësimin gradual të masave kufizuese, pas rreth dy muajve të fillimit të një...

COVID-19 – Franca lehtëson kushtet e udhëtimit për shtatë vende jashtë...

PARIS, 11 mars /ATSH-AFP/ - Franca njoftoi lehtësimin e udhëtimeve me vajtje dhe kthim nga shtatë vende të Bashkimit Europian, përfshirë dhe Britaninë e...

BM – Perspektivat e punësimit më pak optimistet në Europë

LONDËR, 9 mars /ATSH-AFP/ - Perspektivat për punësimin po progresojnë në kompanitë e mëdha britanike, por perspektivat e tregut të punës mbeten më pak...

Siguria ushqimore/ 348 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA