Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

Rakacolli, apel qytetarëve: Vijoni zbatimin e masave antikovid, kemi ende mjaft...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, i bëri apel qytetarëve të vazhdojnë të zbatojnë masat, maskat, distancimin fizik dhe...

Siguria rrugore/ Arrestohen 32 32 drejtues mjetesh, pezullohen 180 leje drejtimi

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Drejtoria e Policisë Rrugore vijon kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, ku gjatë fundjavës...

Nuk respektuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 2055 shtetas

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19,...

BERLIN – Autoritetet ashpërsojnë masat antiCOVID-19 për hapësirat publike

BERLIN, 28 mars /ATSH-DPA/ - Banorët e kryeqytetit gjerman duhet të tregojnë një rezultat negativ të testit të COVID-19 në mënyrë që të hyjnë...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 1316 shtetas 2...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Gjatë 48 orëve të fundit, patrullat e përgjithshme të Policisë Rrugore kanë ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 1118 shtetas që...

AUSTRI – Kufizime të ashpra për Pashkët për shkak të Covid-19

VJENË, 25 mars /ATSH-DPA/ - Vjena dhe rajonet e tjera lindore të Austrisë do të rikthehen në një bllokim të ashpër gjatë javëve të...

“Pritet të nisë vaksinimi masiv i popullatës”/ Brataj apel politikanëve: Zbatoni...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare në Shqipëri, Skënder Brataj bën të ditur se shumë shpejt pritet të nisë vaksinimi masiv i popullatës. Brataj...

Fushata zgjedhore/ Rakacolli: Po u zbatuan masat antikovid, nuk rrezikohet shtim...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ "Vendi po hyn në fushatën zgjedhore dhe eksperienca e vendeve që kanë kryer proces zgjedhor në pandemi ka treguar bindshëm se...

“Situata e qëndrueshme, por ende delikate”/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur në mbledhjen e sotme që të qëndrojnë në fuqi të njëjtat masa edhe për dy...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Masë administrative 709 shtetasve gjatë 24 orëve...

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA