Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

GJERMANI – Merkel: Synojmë lehtësimin e kufizimeve

BERLIN, 2 mars /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të propozojë sot për krerët e rajoneve gjermane një lehtësim të kufizimeve në kontaktet...

COVID-19 – Castex: Me motin e favorshëm dhe vaksinat do të...

PARIS, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Shpresoj që mes kushteve meteorologjike të favorshme dhe vaksinimit ne do të dalim nga kjo fazë e vështirë brenda...

Protokollet antikovid/ Masë administrative 2953 qytetarëve gjatë fundjavës

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Patrullat e Përgjithshme të Policisë së shtetit, gjatë fundjavës, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 2490 shtetas që janë...

COVID-19 – Gjermania rrit masat kufizuese në kufirin francez

BERLIN, 1 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania do të shtrëngojë kalimet kufitare nga Franca pas klasifikimit të Moselles në zonë me rrezik të lartë si...

COVID-19 – Oslo sërish masa kufizuese përballë variantit anglez

OSLO, 1 mars /ATSH-AFP/ - Oslo do të rimarrë disa masa kufizuese si mbylljen e  restoranteve dhe tregjeve jothelbësore, përballë rritjes së rasteve lidhur...

GJERMANI – Spahn kundër lehtësimit të masave antiCOVID-19

BERLIN, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, paralajmëroi sot kundër një lehtësimi të parakohshëm të masave të bllokimit, pavarësisht disa...

Situata epidemiologjike, e qëndrueshme/ Komiteti Teknik i ekspertëve mban në fuqi...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli ka njoftuar se masat antikovid do të mbeten të pandryshuara. Në kuadër të...

Nuk zbatuan rregullat antikovid/ Masë administrative 917 qytetarëve në 24 orët...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Policia e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit ka ndëshkuar me masë administrative 917 qytetarë për mosrespektimin e masave antikovid. Gjatë 24...

FINLANDË – Ashpërsohen kufizimet për frenimin e rritjes së rasteve me...

HELSINKI, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Finlanda do të ashpërsojë në mënyrë drastike masat e saj antiCOVID-19 duke filluar nga 8 marsi, njoftoi sot qeveria. Autoritetet...

Komiteti i ekspertëve/ Shpejt vendim për mënyrën e votimit të rasteve...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, kryetarja e Komitetit të Ekspertëve Mira Rakacolli, tha sot pas mbledhjes së Komitetit Teknik se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA