Ballina Etiketimet Marshim

Etiketim: marshim

BJELLORUSI – Mbi 100 të arrestuar në marshimin kundër Lukashenkos

MINSK, 19 tetor /ATSH-ANSA/- Mbi 100 persona u arrestuan në Minsk gjatë një marshimi kundër presidentit, Alexander Lukashenko, në të cilin morën pjesë mijëra...

“Për fëmijërinë e vjedhur”, marshim ndërgjegjësues kundër dhunës ndaj të miturve

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Me hashtagun "Për fëmijërinë e vjedhur", mijëra qytetarë, personazhe të njohur të jetës publike e politikanë janë bërë pjesë e protestës...

Lufta kundër kancerit/ Vokshi: Qytetarët të bëjnë të gjitha ekzaminimet për...

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve Partia Demokratike organizoi sot një marshim për ndërgjegjësimin qytetar në luftën kundër kancerit. PD iu bashkua...

Marshimi për luftën kundër kancerit të gjirit, Manastirliu: Rritet numri i...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ “Numri i rasteve me kancer është rritur, janë 708 raste vetëm në vitin 2018, por nëse sëmundja kapet në kohë, beteja...

MJEDIS – ”Nuk ka planet B” slogani kundër ndryshimeve klimatike

GJENEVË, 18 janar /ATSH-AFP/ - Disa mijëra nxënës të disa kolegjeve dhe studentë marshuan sot në rrugët e Lozanës, Gjenevës dhe në pesëmbëdhjetë qytete...

BEOGRAD – Marshim në nderim të politikanit të vrarë, Oliver Ivanovic

BEOGRAD, 16 janar /ATSH-AFP/ - Mijëra persona morën pjesë sot në Beograd në një marshim në heshtje në nderim të politikanit Oliver Ivanovic, i...

Studentët vijojnë protestën përpara Ministrisë së Arsimit

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/- Studentët kanë rinisur sot protestën në ditën e shtatë të tyre përpara Ministrisë së Arsimit, ndërsa janë shprehur të vendosur deri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA