Ballina Etiketimet Marreveshje

Etiketim: marreveshje

Shqipëri-Egjipt, tre marrëveshje bashkëpunimi

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Shqipëria dhe Egjipti nënshkruan sot në Kajro marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës. Marrëveshjet u nënshkruan për palën shqiptare nga ministrja e...

Burim i ri uji dhe unaza e presionit, dy projektet e...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime të Tiranës është duke punuar për rehabilitimin dhe përmirësimin e sistemit të furnizimit me ujë të qytetarëve...

Korridori 8, Shqipëria, Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut memorandum bashkëpunimi

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Në Sofje të Bullgarisë u nënshkrua sot memorandumi tripalësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për sa i takon Korridorit...

Dixhitalizimi i sistemit të transmetimit të energjisë, OST marrëveshje me qeverinë...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) dhe Republika Federale Gjermane nënshkruan marrëveshje për financimin e projektit “Digjitalizimi i sistemit të transmetimit...

Shqipëri-MV, Fino: Zbatim i përbashkët i projekteve në të ardhmen

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ Komisioni për Sigurinë Kombëtare miratoi sot projektligjin “Për ratifikimin e marrëveshjes së financimit, ndërmjet Republikës së Shqipërisë, përfaqësuar nga Këshilli i...

Pronësia intelektuale, Shqipëria pjesë e WIPO LEX Judgement

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Pronësisë Industriale (DPPI) si dhe Organizata Botërore e Pronësisë Intelektuale nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për projektin WIPO...

Shqipëri-OSBE, memorandum për uljen e rrezikut të përhapjes së armëve

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari dhe kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasador Vincenzo Del Monaco nënshkruan sot  memorandumin e...

Komisioni për politikën e jashtme miraton dy projektligje

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Komisioni për Politikën e Jashtme, në drejtimin e kryetares Mimi Kodheli, në cilësinë e komisionit për dhënie mendimi, miratoi në mbledhjen...

Vendosja e etiketave në targa, qytetarët serbë mirëpresin implementimin e marrëveshjes

PRISHTINË, 4 tetor/ATSH/- Ka nisur sot zbatimi i pikës së dytë të Marrëveshjes së Brukselit, sipas së cilës, si Kosova ashtu edhe Serbia do...

HAGË – Holanda pranë marrëveshjes qeveritare

HAGË, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Më shumë se gjashtë muaj pas zgjedhjeve legjislative, kryeministri holandez në largim, Mark Rutte premtoi një "fillim të ri",...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA