Ballina Etiketimet Marreveshje

Etiketim: marreveshje

Koncesioni i aeroportit të Rinasit/ Balluku: Bisedimet nisën në janar të...

TIRANË, 8 mars/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku kërkoi sot nga Kuvendi rrëzimin e dekretit të Presidentit për kthimin e marrëveshjes së...

Denaj: Synojmë rritjen e eksporteve shqiptare drejt Mbretërisë së Bashkuar

  TIRANË, 8 mars/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, paraqiti në seancë plenare për ratifikim marrëveshjen e rishikuar të Shqipërisë me Mbretërinë e...

PEKIN – Wang: Marrëdhëniet Kinë-BE të tregojnë qëndrueshmëri dhe vitalitet

PEKIN, 7 mars /ATSH-DPA/ - Marrëdhëniet midis Kinës dhe Bashkimit Europian gjatë vitit të kaluar kanë treguar qëndrueshmëri dhe vitalitet, deklaroi ministri i Jashtëm...

Miratohet ratifikimi i marrëveshjes së bashkëpunimit dhe tregtisë me Mbretërinë e...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, në cilësinë e komisionit për dhënie mendimi, shqyrtoi sot...

Zhvillimi i depozitave të gazit në zonën e Dumresë, nënshkruhet memorandumi/...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë italiane SNAM për Projektin e Depozitimit Nëntokësor të Gazit Natyror në...

Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Zvicër/Denaj: Ndikim pozitiv për promovimin e pronës intelektuale

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Anila Denaj, së bashku me ambasadorin e Zvicrës, Adrian Maître nënshkruan marrëveshjen e mirëkuptimit në fushën...

Zgjedhjet e 25 prillit/ PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nënshkruan sot një marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 25 prillit. “Partia Demokratike dhe Lëvizja...

Miratohet marrëveshja e partneritetit, tregtisë dhe bashkëpunimit mes Shqipërisë, Britanisë së...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot propozimin e projektligjit “Për ratifikimin e marrëveshjes së partneritetit, tregtisë dhe bashkëpunimit, ndërmjet Republikës së...

LONDËR – Gjermania, BM dhe Franca i bëjnë thirrje Iranit të...

LONDËR, 24 shkurt /ATSH-AA/ - Gjermania, Britania e Madhe dhe Franca i kërkuan Iranit të braktisë vendimin për pezullimin e zbatimit të Protokollit të...

Mediu arrin marrëveshje me Bashën, bashkë në zgjedhjet e 25 prillit

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe kreu i PR-së, Fatmir Mediu janë dakordësuar sot që të garojnë në lista të përbashkëta...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA