Ballina Etiketimet Marredhenie

Etiketim: marredhenie

SOÇI – Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

SOÇI, 14 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie...

Moska: Shpresojmë që Pompeo të fillojë një analizë mbi marrëdhëniet SHBA-Rusi

MOSKË, 13 maj /ATSH-DPA/ - Ministria ruse e Punëve të Jashtme u shpreh sot se shpreson që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të...

Diploarkiva/ Si u rivendosën marrëdhëniet diplomatike me SHBA

28 vite nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike me SHBA, 15 mars 1991 TIRANË, 16 Mars /ATSH/ -28 vite më parë, me 15 mars 1991, midis...

FRANCË – Macron: Europianët duhet të kenë një qasje të koordinuar...

NAIROBI, 13 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron vlerësoi sot se europianët duhet të kenë një qasje të koordinuar përballë Kinës, duke iu...

Francë/Itali: Macron dhe Mattarella rikonfirmojnë rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe

PARIS, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe homologu italian, Sergio Mattarella rikonfirmuan rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe franko-italiane, njoftoi sot në mbrëmje...

TOKIO – Merkel viziton Japoninë për përmirësimin e marrëdhënieve dypalëshe

TOKIO, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të udhëtojë në Japoni në fillim të shkurtit për një vizitë dy-ditore, gjatë së...

DAVOS – Pompeo: SHBA-ja dhe Rusia nuk janë të dënuara në...

DAVOS, 22 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dhe Rusia nuk janë të dënuara në një rivalitet të luftës së ftohtë, por Moska duhet të ndryshojë...

FOKUS – Datat kryesore të marrëdhënieve franko-gjermane nga 1945

PARIS, 22 janar /ATSH-AFP/ - Fazat e rëndësishme, që nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore, marrëdhëniet franko-gjermane si dhe traktati në Aix-la-Chapelle nënshkruar...

PANAMA – Presidenti kinez në pikën strategjike të Amerikës Latine

PANAMA, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti kinez Xi Jinping përfundoi dje në mbrëmje një vizitë zyrtare rreth 24 orë në Panama, dikur një zonë...

Anëtarësimi në BE, Austria vlerëson reformat e ndërmarra nga Shqipëria

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/- Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli dhe disa prej anëtarëve të këtij komisioni patën, në selinë e Kuvendit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA