Ballina Etiketimet Margariti

Etiketim: margariti

FOTO/ Konferenca “Fytyra e ‘Armikut të Popullit , Margariti: Mundësi që...

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Në Muzeun Historik Kombëtar u zhvillua sot Konferenca Ndërkombëtare Shkencore: “Fytyra e ‘Armikut të Popullit’ gjatë diktaturës së proletariatit...

FOTO/ Margariti tur virtual në Kalanë e Prezës mes bukurive të...

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Ministrja e Kulturës Elva Margariti ka shijuar një tur virtual në Kalanë e Prezës, një destinacion historik dhe kulturor...

E drejta e autorit në Kodin Penal, Margariti: Ndryshimet mbrojnë pronësinë...

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - Shkelja e të drejtave të autorit po shihet me përparësi nga qeveria shqiptare e cila përmes paketës së ndryshimeve...

FOTO/ Shkollës 9-vjeçare në Pezë-Helmës i shtohen 80 tituj të rinj

TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Në mbështetje të fushatës “Lëvizja Kombëtare për Lexim”, shkollës 9-vjeçare në Pezë-Helmës, i janë shtuar 80 tituj të rinj...

FOTO/ Doliumi 1800-vjeçar i shtohet fondit të objekteve në Muzeun Arkeologjik...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Muzeu Arkeologjik në Durrës, një objekt i rëndësishëm i ruajtjes së trashëgimisë kulturore të qytetit të lashtë i cili...

Mbështetje projekteve artistike të të rinjve

TIRANË, 3 maj/ATSH/- Ministria e Kulturës ka ndërmarrë një sërë nismash për të qenë pranë të rinjve, për t'i afruar ata dhe për t'i...

Sitet arkeologjike, Margariti: Trashëgimia kulturore, motor zhvillimi

TIRANË, 30 prill /ATSH A.ALLA/ - ''Arkeologjia është një tjetër element, në të cilin ka një vëmendje të shtuar jo vetëm nga ministria por...

Gjirokastër/ Qafa e Pazarit, kantieri një vlerë e shtuar edhe për...

TIRANË, 30 prill /ATSH A.ALLA / - "Qafa e Pazarit në Gjirokastër është një kantier i hapur por edhe një vlerë e shtuar dhe...
video

Pakti për Universitetin, institucionet kulturore platforma të detajuara për angazhimin e...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ - Pakti për Universitetin ka krijuar një mundësi të artë për studentët e ekselencës që të zhvillojnë praktikat e tyre në...

“Udhëtoj përmes librit”, transport falas në shërbimin urban të kryeqytetit

TIRANË, 22 prill /ATSH/-Në 23 Prill, libri do të jetë bileta e qytetarëve që do të udhëtojnë në urbanët e kryeqytetit. Ministria e Kulturës dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA