Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: maqedoni

SHKUP – Forcat ajrore greke zhvillojnë teste në hapësirën ajrore të...

SHKUP, 21 maj /ATSH-ANA/ - Avionët luftarakë fluturuan sot në hapësirën ajrore të Maqedonisë së Veriut për herë të parë si pjesë e operacioneve...

SHKUP – Stevo Pendarovski merr zyrtarisht postin e presidentit

SHKUP, 13 maj /ATSH-MIA/ - Presidenti i parë i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mori dje zyrtarisht funksionet e tij, duke u shprehur se...

SHËNIM – Maqedonia e Veriut zgjedh presidentin

SHKUP, 5 maj /ATSH-AFP/ - Shtetasit e Maqedonisë së Veriut u rikthyen sot në qendrat e votimit në një të diel me shi për...

ANKARA – Melescanu: Mirëpresim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

ANKARA, 19 prill /ATSH-AA/ - Ministri rumun i Punëve të Jashtme, Teodor Melescanu, deklaroi sot se Rumania mirëpret anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në...

FISHË TEKNIKE – Kandidatët e zgjedhjeve presidenciale maqedonase

SHKUP, 19 prill /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut zhvillon të dielën zgjedhjet e gjashta presidenciale. Më poshtë vijojnë kandidatët kryesorë për fitimin e tyre: Stevo Pendarovski Pendarovski u lind në vitin 1963...

SHKUP – Xhaferi uron Ciprasin dhe Zaevin për kalimin e konfliktit...

SHKUP, 2 prill /ATSH-MIA/ - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, u takua sot me kryeministrin e Greqisë,  Aleksis...

SHKUP – Maqedonia e Veriut dhe Greqia bashkëpunim në fushën e...

SHKUP, 2 prill /ATSH-MIA/ - Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Radmilla Shekerinska në takimin e sotëm dypalësh me ministrin grek...

SHKUP – Bashkëpunim mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut në bujqësi

SHKUP, 2 prill /ATSH-MIA/ - Përpilimi i memorandumit për bashkëpunim në të cilin do të përfshihen ekipet e Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut,  u...

SHKUP – Maqedonia e Veriut dhe Greqia forcojnë bashkëpunimin në shëndetësi

SHKUP, 2 prill /ATSH-MIA/ - Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe u takua sot me homologun e tij grek, Andreas Xanthos...

SHKUP – Zaev: Marrëveshja për emrin do të sjell përfitime ekonomike...

SHKUP, 1 prill /ATSH-AFP/ - Maqedonia e Veriut do të tërheqë përfitime gjigante ekonomike për shkak të marrëvesjes së ndryshimit të emrit me Greqinë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA