Ballina Etiketimet Mandat

Etiketim: mandat

KQZ i jep mandatin dy deputetëve të rinj nga listat e...

TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i dha sot mandatin e deputetit dy kandidatëve nga listat shumë emërore të Partisë Demokratike. Kështu...

KQZ u jep mandatin 3 deputetëve nga lista e PD

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve u dha sot mandatin tre deputetëve nga listat e PD-së. Gjatë mbledhjes së sotme KQZ i...

KQZ i jep mandatin e deputetit 4 kandidatëve të PD dhe...

TIRANË, 18 prill /ATSH/ - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi sot për dhënien e mandatit të deputetit 4 kandidatëve të rinj nga listat shumemërore...

Berisha dorëzon mandatin, Spiropali: Datë e shënuar bustesh të rrëzuara

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ "Asnjë kënaqësi për këtë dorëzim të një opozite, që pasi humbi zgjedhjet duke qenë në qeveri, humbi edhe debatin në Kuvend -...

STRASBURG – PE, më pak mandate pas largimit të Britanisë së...

VJENË, 11 shkurt /ATSH-APA/ - Parlamenti i ri Europian, i cili do të zgjidhet në fund të muajit maj, do të ketë më pak...

KANADA – Gjykata : Shërbimi sekret nuk mund të përgjojë jashtë vendit...

OTAVA, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Shërbimi sekret kanadez (CSIS) nuk mund të përgjojë jashtë vendit pa një mandat gjyqësor, përveç rastit kur siguria kombëtarë...

TURQI – Erdogan fillon mandatin e ri me pushtete të riforcuara

ANKARA, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot mandatin e ri pesë vjeçar me pushtete të zgjeruara, në një sistem...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA