Ballina Etiketimet Manastirliu

Etiketim: Manastirliu

Manastirliu në poliklinikën e Paskuqanit: Lehtësim procedurës për barnat me rimbursim

TIRANË, 24 maj/ATSH/ - Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, zhvilloi një vizitë të befasishme në Poliklinikën e Specialiteteve nr. 4 në...

Manastirliu: 4000 profesionistë të bluzave të bardha të trajnuar jashtë vendit

TIRANË, 22 maj/ATSH/- "Në këto 5 vite, përpos investimeve në infrastrukturën e kujdesit parësor e spitalor në pajisje biomjekësore, në rritjen e pagave, investimet...

Lehtësohet procedura për skanerin, merr fund sorollatja e pacientëve

TIRANË, 21 maj/ATSH/- “Mjekët specialistë në Poliklinikat e Specialiteteve të Tiranës dhe në spitalet rajonale, i caktojnë menjëherë në sistemin elektronik pacientit datën për...

FOTO/ Dita e Jetimëve, Manastirliu: Kthehen në familje 42 fëmijë, plan...

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Një vit pas shpalljes së planit të deinstitucionalizimit për fëmijët pa kujdes prindëror, në Ditën e Jetimëve, Ministrja Manastirliu...
video

Manastirliu: Mbi 1 milion qytetarë kryen kontrollin mjekësor bazë

TIRANË, 17 maj /ATSH/ “Një në 7 qytetarë janë identifikuar me probleme të tensionit arterial, një prej shkaktarëve kryesorë të sëmundjeve kardiovaskulare”. Në Ditën Botërore...

Paketë ndryshimesh ligjore për zgjidhjen e mungesës së jodit te fëmijët

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Adresimit të zgjidhjes së jodit te fëmijët, mes jodizimit të kripës, ishte në qendër të takimit që zëvendëskryetarja e...

Lehtësohen procedurat për diabetikët, Manastirliu: Konsulta “online” për insulinën me rimbursim

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Pacientët që marrin me rimbursim mbi 8 pena insulinë në muaj nuk kanë më nevojë të vijnë në Tiranë...

FOTO/ Fushata e dhurimit vullnetar, 386 qytetarë kanë dhuruar gjak

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Fushatës së dhurimit vullnetar të gjakut “Gjak i sigurt për të gjithë”, për t’u ardhur në ndihmë të fëmijëve...
video

Aksion kombëtar për aksesueshmërinë/ Manastirliu apel bashkive: Eliminim barrierave fizike

TIRANË, 14 maj/ATSH/ – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ka bërë thirrje të gjithë kandidatëve për kryetar bashkie në zgjedhjet...

Nga 1 janari 3248 gra kanë kryer mamografinë falas

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - Të gjitha gratë dhe vajzat mund të kryejnë falas kontrollin periodik të gjirit, gjatë gjithë vitit në poliklinikat dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA