Ballina Etiketimet Mallra

Etiketim: mallra

Durrës/ Përpunohen 1.3 milionë tonë mallra në katër muajt e parë...

- 4-mujori, shifra 6 % më e lartë se janar-prill 2018 - TIRANË, 16 maj/ATSH/- Gjatë periudhës janar-prill të këtij viti në kalatat e portit...

Eksportet e mallrave dhe shërbimeve u rritën me 8,6%

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Eksportet e mallrave dhe të shërbimeve shënuan një rritje prej 8,6% në terma vjetorë, bëri të ditur sot Banka...

SHBA – Deficiti tregtar me Kinën më i ulëti në tre...

UASHINGTON, 9 maj /ATSH-AFP/ - Deficiti tregtar i SHBA-së shënoi një rritje më të vogël sesa parashikimi në mars dhe deficiti i mallrave me...

Durrës- Përpunohen pesë anije me 13 mijë tonë, priten edhe pesë...

TIRANË, 9 maj/ATSH/- Pesë anije tregtare me 13 mijë tonë mallrat të ndryshme vazhdojnë të përpunohen sot në kalatat e portit të Durrësit. Sipas të...

Durrës/ Janar-prill përpunohen 50 mijë tonë mallra më shumë se vjet

TIRANË, 8 maj/ATSH/- Në Terminalin e Mallrave Gjenerale në portin e Durrësit gjatë katër muajve të parë të këtij viti janë përpunuar 91 anije...

FOTO/ Durrës, rritet me 8% përpunimi i mallrave për tre muajt...

TIRANË, 23 prill/ATSH/- Autoriteti Portual Durrës shënon rritje me 8% në përpunimin e mallrave ton import/eksport për 3-mujorin e parë të vitit 2019. Sipas APD-së...

FOKUS – Tregtia botërore e mallrave të falsifikuara 460 miliardë euro...

PARIS, 18 mars /ATSH-AFP/ - Tregtimi i mallrave të falsifikuara do të arrijë në 460 miliardë euro në vit, sipas një vlerësimi i ri...

Durrës – Përpunohen pesë anije me mbi 22 mijë tonë mallra...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/- Në kalatat e portit të Durrësit po përpunohen sot 4 anije tregtare, me afro 21 mijë tonë mallra të ndryshme gjithsej, ndërsa...

Foto/ Durrës, përpunohen tri anije me mallra tranzit për në Kosovë

TIRANË, 15 shkurt/ATSH/- Tri anije tregtare, dy nga të cilat ende në përpunim në kalatat e portit më të madh të vendit, kanë sjellë...

Durrës – 6 anije në kalatë dhe në radë me 36...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ - Në kalatat e portit të Durrësit po shkarkohen sot 3 anije me 24.500 tonë ure’, pleh kimik dhe qymyr nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA