Ballina Etiketimet Makina

Etiketim: makina

MAKINA – ”Ferrari” fiton 69 000 euro për veturë! Po të...

DUISBURG, 18 gusht /ATSH/ - Shpeshherë flitet për “premium” duke iu referuar imazhit, ekskluzivitetit dhe përmbajtjes. Megjithatë, gara për produkte luksoze, përfaqëson për prodhuesit një...

Prizreni, parking publik për makinat

PRISHTINË, 14 gusht/ATSH/ - Prizreni nga sot ka parkingun e parë publik me kapacitet për 100 makina, prapa Shtëpisë së Bardhë. Për shkak të afërsisë...

MAKINA – “Daimler” teston makinat pa pilot në rrugët e Pekinit

SHTUTGART, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i automjeteve “Daimler” deklaroi të premten se i është dhënë miratimi për të testuar automjetet e tij...

SOFT NEWS – Më në fund sauditet fillojnë të ngasin… makinat!

RIAD, 24 qershor /ATSH-AA/ - Gratë në Arabinë Saudite, menjëherë pasi hyri në fuqi leja për të drejtuar automjetet, dolën në trafik. Leja për drejtimin...

MAKINA – Zbuloni 10 makinat më të sigurta për vitin 2018

BRUKSEL, 15 qershor /ATSH/ - Siguria është një prej argumenteve kryesorë për prdhuesit e automjeteve, por të prodhosh mjetin më të sigurit është një...

MAKINA – Një ”Pagani Zonda S” shndërrohet në pikturë lëvizëse

MONAKO, 15 qershor /ATSH/ - Kompania italiane e modës “Foglizzo” prezantoi një projekt të realizuar në bashkëpunim me shtëpinë e automjeteve supersportive “Pagani” dhe...

JAPONI – “Toyota” dënon taksimin e makinave të importuara në SHBA

TOKIO, 25 maj /ATSH-AFP/ - Numri një japonez i makinave, "Toyota", dënoi sot idenë e administratës Trump për vendosjen e taksave për makinat e...

KINË – Ulje drastike e tarifave të importit të makinave

PEKIN, 22 maj /ATSH-DPA/ - Duke filluar nga një korriku, Kina lajmëroi se do të ulë tarifat e importimit të automjeteve nga 25% në...

GJERMANI – “Dieselgate” – Rreth 60 000 Audi me parregullsi

BERLIN, 8 maj /ATSH-AFP/ - Priodhuesi gjerman i automjeteve “Audi”, markë e grupit “Volkswagen”, që është goditur nga skandali i “dieselgate”, njoftoi të martën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA