Ballina Etiketimet Makina

Etiketim: makina

NJU-JORK – Google merr miratimin për makinat pa shofer

NJU-JORK, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Waymo, divizioni i makinave pa shofer i kompanisë Google, mori licencën e parë për të testuar makina pa shofer...

GJERMANI – BMW tërheq një milion makina për probleme në sistemin...

FRANKFURT, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania gjermane e automjeteve ‘’BMW” njoftoi sot se do të tërheqë më shumë se një milion automjete në botë...

GJERMANI – Urdhërohet tërheqja e 43 000 makinave Opel pas skandalit...

BERLIN, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania prodhuese e Opel-it, degë e PSA-së do të tërheqë rreth 43 000 makina për shkak të pranisë së...

GJERMANI – Berlini ndalon shumicën e makinave dizel

BERLIN, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Gjykata e Berlinit kërkoi sot që bashkia të ndalojë shumicën e automjeteve dizel në disa akse të kryeqytetit gjerman,...

BERLIN – Merkel: Jo industrisë së makinave jashtë Europës

BERLIN, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar kundër mbingarkimit të Komisionit Europian për caqet e reja të çlirimit të gazrave...

MAKINA – Japonia fillon prodhimin e automjeteve fluturuese

TOKIO, 20 shtator /ATSH-AA/ - Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturues që planifikon ta prodhojë në vitin 2020. Të paktën 20 kompani...

FRANCË – Parisi dhe Brukseli propozojnë një ditë europiane pa makina

PARIS, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Kryebashkiakët e Parisit dhe Brukselit, Anne Hidalgo dhe Philippe Close propozuan sot ditën pa makinë në shkallë europiane, një...

BRUKSEL – Malmstrom: Të gatshëm për rishikimin e tarifave të makinave...

BRUKSEL, 30 gusht /ATSH-DPA/ - Bashkimi Evropian do të shfuqizojë tarifat për makinat dhe produktet industriale nëse Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të...

SHËNIM – Kalashnikov, nga armët te veturat elektrike

MOSKË, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Nga pushka automatike legjendare AK-47 në një kthesë të jashtëzakonshme në sektorin e automjeteve elektrike, duke kaluar nga dronët...

SHBA – Trump: Taksë 25% për çdo makinë të prodhuar në...

UASHINGTON, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Do të vendosim një taksë prej 25% për çdo makinë që vjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA