Ballina Etiketimet Makina

Etiketim: makina

LONDËR – Industria automobilistike në alarm për një Brexit pa marrëveshje

LONDËR, 31 janar /ATSH-ANSA/ - Industria britanike e makinave ngre alarmin për një Brexit hipotetik pa marrëveshje duke paralajmëruar se do të ishte katastrofike...

ITALI – Antitrusti gjobit rëndë kompanitë e makinave

ROMË, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Një shifër e ''kripur'' prej 678 milionë eurosh gjobë ndaj kompanive  automobilistike dhe kompanive  financiare përgjegjëse për krijimin e...
video

Elbasan/ Policia evidenton 38 shkelje nga drejtuesit e automjeteve

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/ - Policia e Elbasanit vijon kontrollet intensive në akset kryesore të qytetit. Siç njofton Policia e Elbasanit, ka vijuar aksioni...

BE – Shitja e makinave bie për të tretin muaj radhazi

ROMË, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Shitjet e makinave të reja në Bashkimin Europian regjistruan një rënie vjetore prej 8% muajin e kaluar, i treti...

Ndalimi i makinave të para vitit 2009, Veliaj: Nis lufta kundër...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/-Pas ndalimit të importimit të makinave më shumë se 10 vjeçare,  kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se ndalimi...
video

Transformim i mbështetjes logjistike për Policinë e Shtetit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2232858953647474/ TIRANË, 24 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Flota e re e makinave të Policisë së Shtetit, e cila u prezantua sot në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë,...

MAKINA – Nissan konfirmon se aleanca me Renault mbetet e paprekur

TOKIO, 22 nëntor /ATSH-AFP/ - Bordi i drejtorëve të gjigantit japonez të automjeteve ''Nissan'' rikonfirmoi angazhimin në aleancën që e bashkon me grupin francez...

PARIS – ”Renault” do të prodhojë makina sportive utilitare ”Nissan” dhe...

PARIS, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompania ''Renault'' njoftoi sot se do të prodhonte në Francë makina të reja sportive utilitare të markave ''Nissan'' dhe...

GJERMANI – Makinat e vjetra dizel ndalohen edhe në Këln dhe...

BERLIN, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjykata gjermane detyroi sot dy qytete të tjera, Këlnin dhe Bonin për të hequr nga qarkullimi në zonën e...

KINË – ”Ford” dhe ”Baidu” testojnë makinat pa drejtues

PEKIN, 31 tetor /ATSH-AFP/ - ''Ford'' dhe gjiganti kinez i internetit ''Baidu'' do të realizojnë së bashku teste të vërteta të automjeteve inteligjente në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA