Ballina Etiketimet Makina

Etiketim: makina

Mjetet retro, hera e parë që shteti shqiptar adreson në mënyrë...

TIRANË, 24 prill/ATSH-Maela Marini/ "Është hera e parë që Shteti Shqiptar adreson në mënyrë të plotë e të gjithanshme të gjitha nevojat që kanë...
video

FOTO/ Makinat retro, Gonxhe: Pas 29 vjetësh, lehtësi për qarkullimin e...

TIRANË, 24 prill /ATSH-A.ALLA/ - Të apasionuarit pas makinave historike ose retro, por edhe për të gjithë kureshtarët apo të interesuarit për ta pasur...

BRUKSEL – Bie shitja e automjeteve në Europë

BRUKSEL, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Shitja e automjeteve në Europë vazhdon të bjerë për të shtatin muaj radhazi. Në mars kjo rënie ishte 4%. Shoqata Europiane...

JAPONI – Suzuki, i përfshirë nga një skandal, tërheq dy milionë...

TOKIO, 12 prill /ATSH-AFP/ - Prodhuesi japonez i makinave, Suzuki njoftoi sot tërheqjen e dy milionë makinave në Japoni, pas zbulimit të problemeve në...

TEKNOLOGJI – Taksitë e së ardhmes do të jenë makinat fluturuese

MIÇIGAN, 12 prill /ATSH-ANSA/ - Makinat elektrike fluturuese po dalin nga miti i fantashkencës dhe po demonstrojnë qëndrueshmërinë e tyre, aq shumë saqë jo...

BRUKSEL – BE-ja akuzon BMW-në, Daimler dhe Volkswagen për marrëveshje të...

BRUKSEL, 5 prill /ATSH-AFP/ - Më shumë se tre vite pas skandalit të Dieselgate, Bashkimi Europian akuzon BMW, Daimler dhe Volkswagen për marrëveshje të...

KOMENT – Trump sfidon europianët: Asnjë taksë nëse prodhoni makina në...

UASHINGTON, 22 mars /ATSH-ANSA/ - Ndërsa të gjithë sytë janë drejtuar mbi Kinën, mbi vizitën e presidentit Xi në Itali dhe mbi raundin e...

MJEDIS – Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e...

BERLIN, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Përpjekjet gjermane për të rregulluar emetimet e makinave kanë kënaqur ambientalistët, por kanë rritur panikun në industrinë e prodhimit...

LONDËR – Industria automobilistike në alarm për një Brexit pa marrëveshje

LONDËR, 31 janar /ATSH-ANSA/ - Industria britanike e makinave ngre alarmin për një Brexit hipotetik pa marrëveshje duke paralajmëruar se do të ishte katastrofike...

ITALI – Antitrusti gjobit rëndë kompanitë e makinave

ROMË, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Një shifër e ''kripur'' prej 678 milionë eurosh gjobë ndaj kompanive  automobilistike dhe kompanive  financiare përgjegjëse për krijimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA