Home Tags Makina

Tag: makina

PARIS – ”Renault” do të prodhojë makina sportive utilitare ”Nissan” dhe...

PARIS, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompania ''Renault'' njoftoi sot se do të prodhonte në Francë makina të reja sportive utilitare të markave ''Nissan'' dhe...

GJERMANI – Makinat e vjetra dizel ndalohen edhe në Këln dhe...

BERLIN, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjykata gjermane detyroi sot dy qytete të tjera, Këlnin dhe Bonin për të hequr nga qarkullimi në zonën e...

KINË – ”Ford” dhe ”Baidu” testojnë makinat pa drejtues

PEKIN, 31 tetor /ATSH-AFP/ - ''Ford'' dhe gjiganti kinez i internetit ''Baidu'' do të realizojnë së bashku teste të vërteta të automjeteve inteligjente në...

NJU-JORK – Google merr miratimin për makinat pa shofer

NJU-JORK, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Waymo, divizioni i makinave pa shofer i kompanisë Google, mori licencën e parë për të testuar makina pa shofer...

GJERMANI – BMW tërheq një milion makina për probleme në sistemin...

FRANKFURT, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania gjermane e automjeteve ‘’BMW” njoftoi sot se do të tërheqë më shumë se një milion automjete në botë...

GJERMANI – Urdhërohet tërheqja e 43 000 makinave Opel pas skandalit...

BERLIN, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania prodhuese e Opel-it, degë e PSA-së do të tërheqë rreth 43 000 makina për shkak të pranisë së...

GJERMANI – Berlini ndalon shumicën e makinave dizel

BERLIN, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Gjykata e Berlinit kërkoi sot që bashkia të ndalojë shumicën e automjeteve dizel në disa akse të kryeqytetit gjerman,...

BERLIN – Merkel: Jo industrisë së makinave jashtë Europës

BERLIN, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar kundër mbingarkimit të Komisionit Europian për caqet e reja të çlirimit të gazrave...

MAKINA – Japonia fillon prodhimin e automjeteve fluturuese

TOKIO, 20 shtator /ATSH-AA/ - Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturues që planifikon ta prodhojë në vitin 2020. Të paktën 20 kompani...

FRANCË – Parisi dhe Brukseli propozojnë një ditë europiane pa makina

PARIS, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Kryebashkiakët e Parisit dhe Brukselit, Anne Hidalgo dhe Philippe Close propozuan sot ditën pa makinë në shkallë europiane, një...

MOST POPULAR

HOT NEWS