Ballina Etiketimet Madrid

Etiketim: madrid

SPANJË – Madridi hyn në një bllokim të ri antiCOVID-19

MADRID, 15 janar /ATSH-ANSA/ - Madridi shpalli sot një bllokim të ri antiCOVID-19, pasi rastet pozitive janë rritur me 51% në javën e fundit. Nga...

SPANJË – ”Filomena” shkaktoi 1,4 miliardë euro dëme në Madrid

MADRID, 14 janar /ATSH-DPA/ - ''Filomena'', stuhia më e rëndë e dimrit në Spanjë në dekada, shkaktoi afërsisht 1.4 miliardë euro (1.7 miliard dollarë)...

SPANJË – Sanchez: Rritja e rasteve me COVID-19 shqetësuese

MADRID, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministi spanjoll, Pedro Sánchez e cilësoi shqetësuese situatën epidemike në Spanjë, për shkak të një rritjeje të rasteve me...

FUTBOLL- Luis Suarez pozitiv ndaj Covid-19

MADRID, 17 nëntor /ATSH-AA/- Ylli uruguaian i klubit spanjoll Atletico Madrid, Luis Suarez, rezultoi pozitiv në testin për koronavirusin e ri. Asociacioni Uruguaian i Futbollit...

COVID-19 – OBT: Turizmi botëror në pikiatë

MADRID, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Turizmi në shkallë globale pësoi një rënie me 70% në tetë muajt e parë të vitit 2020 në raport...

COVID-19 – Pas bllokimit, Madridi vendos shtetrrethimin e natës

MADRID, 23 tetor /ATSH-DPA/ - Një shtetrrethim nate do të hyjë në fuqi në Madrid midis mesnatës dhe orës 06:00 të së shtunës, kur...

MADRID – Një gjykatë hedh poshtë masat e pjesshme kufizuese antiCOVID-19

MADRID, 8 tetor /ATSH-AFP/ - Një gjykatë e lartë e Madridit hodhi sot poshtë kufizimin e pjesshëm të kryeqytetit spanjoll dhe nëntë komuna fqinje,...

COVID-19 – Madridi përballë një izolimi të dytë kaotik

OVIEDO, 3 tetor /ATSH-AA/ - Qyteti i Madridit dhe disa komuna të tjera pranë kryeqytetit spanjoll po përgatiten të hyjnë në një izolim të...

FRANCË – Parisi dhe Madridi përballë një përkeqësimi të treguesve të...

PARIS, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Treguesit e pandemisë së COVID-19 vazhdojnë të përkeqësohen në Europë, veçanërisht në Francë, ku qeveria do të bëjë sot...

SPANJË – Marrëveshje për të shtrirë masat antiCOVID-19 në të gjithë...

MADRID, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Pas disa ditësh debat qeveria spanjolle njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje për të shtrirë masat antiCOVID-19, tashmë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA