Ballina Etiketimet Macron

Etiketim: Macron

FRANCË – Macron: Sqarim sa më të shpejtë për Brexit

PARIS, 24 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron përshëndeti punën e guximshme të Theresa May dhe kërkoi një sqarim sa më shpejt të...

FOKUS – Zgjedhjet europiane provë e rëndësishme për Macron

PARIS, 24 maj /ATSH-AFP/ - Dy vite pas zgjedhjes së tij, kemi tashmë një Emmanuel Macron që nuk pëlqehet në Francë, që përdoret prej...

SHBA – Trump edhe në Irlandë gjatë turit europian

UASHINGTON, 22 maj /ATSH- DPA/ - Presidenti i SHBA, Donald Trump do të vizitojë Irlandën gjatë udhëtimit të tij të ardhshëm në Evropë për...

FRANCË – Macron: Këto janë zgjedhjet europiane më të rëndësishme që...

PARIS, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Jam një patriot europian, nuk mund të jem një spektator i zgjedhjeve të BE-së më 26 maj, deklaroi sot...

ZGJEDHJE PE – Macron: Nëse lëmë Europën në rrëmujë, përgjegjësi përpara...

PARIS, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Jam një patriot europian dhe nuk mund të jem spektator i zgjedhjeve të BE më 26 maj, theksoi në...

FRANCË – Macron: Një luftë aktuale teknologjike apo tregtare jo e...

PARIS, 16 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron e cilësoi sot jo të drejtë fillimin e një lufte teknologjike apo një lufte tregtare...

FRANCË – Elysse: Londra të menaxhojë sa më shpejt Brexit

PARIS, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Franca i bëri thirrje Britanisë së Madhe që të vepronte sa më shpejt mbi çështjen Brexit, pa shtyrje të...

FRANCË – Macron dhe Rutte shfaqin qëndrime të njëjta për një...

PARIS, 6 maj /ATSH-AFP/ - Tre javë përpara zgjedhjeve evropiane, Emmanuel Macron dhe kryeministri holandez, Mark Rutte shfaqën sot pikëpamje të njëjta për një...

Macron: Franca dëshiron që Rusia të mbetet anëtare e Këshillit të...

PARIS, 6 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, vendi i së cilit do të marrë në mesin e muaj maj presidencën e radhës...

PARIS – Mattarella: Nuk ka nevojë për paqe me Francën, jemi...

PARIS, 2 maj /ATSH-DPA/ - Marrëdhëniet franko-italiane janë kaq të forta, saqë nuk ka pasur nevojë që dy vendet tona të bëjnë paqe, deklaroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA