Ballina Etiketimet Macron

Etiketim: Macron

FRANCË – Macron: Të nevojshme edhe disa javë para lehtësimit të...

PARIS, 1 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez Emmanuel Macron vlerësoi sot se ishin ende të nevojshme katër deri në gjashtë javë, përpara një lehtësimi...

FOKUS – Macron: Certifikim të përbashkët mjekësor, jo çdo vend sipas...

PARIS, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, do të mbledhë anëtarët e qeverisë javën e ardhshme për të përgatitur të ashtuquajturën "lejen...

FOKUS – Macron dhe Merkel mbështesin strategjinë europiane të vaksinave

BERLIN, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel shprehën sot mbështetjen e tyre për strategjinë e furnizimit të...

FRANCË – Macron dhe Merkel diskutojnë për marrëdhëniet transatlantike pas fjalimit...

PARIS, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez,  Emmanuel Macron do të diskutojnë sot për mbrojtjen dhe marrëdhëniet transatlantike, pas...

FRANCË – Macron: BE-ja të ndihmojë më shumë fqinjët e saj...

PARIS, 1 shkurt /ATSH/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i kërkoi Bashkimit Europian të ndihmojë më mirë fqinjët e tij europianë në garën për...

FRANCË – Macron mbi vonesat e vaksinave: Jo thjesht një cicërimë...

PARIS, 30 janar /ATSH/ - Mbështesim veprimin e Komisionit Europian për të verifikuar që nuk mund të ketë angazhime të rishikuara kontraktuale nën dritën...

COVID-19 – Franca drejt një lockdown të tretë?

PARIS, 29 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Republikës franceze, Emmanuel Macron, mund t'u drejtohet francezëve në TV drejtpërdrejt, të dielën në mbrëmje, për të...

FRANCË – Macron: Presim kontributin e Turqisë në stabilitetin e Europës

PARIS, 16 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një letër që i ka dërguar presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i...

FRANCË – Macron del nga izolimi pas largimit të simptomave të...

PARIS, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19 më 17 dhjetor nuk ka shfaqur më simptoma dhe...

BRUKSEL – Michel në karantinë pas vizitës së Macron

BRUKSEL, 17 dhjetor /ATSH-DPA/- Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel është në karantinë, edhe pse kohët e fundit është testuar negativisht për koronavirusin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA