Ballina Etiketimet Maas

Etiketim: Maas

GJERMANI – Maas: Jo tërheqje e trupave ndërkombëtare para vendosjes së...

BERLIN, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, tha sot se trupat ndërkombëtare nuk duhet të tërhiqen nga Afganistani para përfundimit...

BRUKSEL – Borell: Të shqetësuar për valën e arrestimeve në Rusi

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-DPA/ - Të arrestuar në Rusi janë mbi 3 000 protestues dhe kjo valë ndalimesh na bën të jemi shumë të...

BERLIN – Michel dhe Maas kërkojnë lirimin e Navalnyt

BERLIN, 18 janar /ATSH-DPA/ - Politikani opozitar rus Alexey Navalny, i cili u trajtua në Gjermani pas dyshimit se ishte helmuar, u arrestua në...

FOKUS – Gjermania bashkëpunim me SHBA për një Plan Marshall për...

BERLIN, 9 janar /ATSH-DPA/ - Pasi protestuesit sulmuan Capitol Hill, ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas ofron një bashkëpunim të ngushtë në luftën për...

GJERMANI – Maas: Të ndalet shkelja e demokracisë

BERLIN, 6 janar /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas u bëri thirrje mbështetësve të presidentit amerikan Donald Trump që të ndalojnë shkeljen...

BERLIN – Maas: Gara për armët bërthamore do të ketë pasoja...

BERLIN, 6 janar /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, bëri thirrje për ndalimin e menjëhershëm të zhvillimit të armëve të tjera bërthamore...

BERLIN – Maas: Gjermania i përmbushi pritshmëritë e vendosura për presidencën...

BERLIN, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një vit uljengritjesh dhe emocionesh të përziera, kështu vlerësoi sot ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass, ndërsa viti 2020...

FOKUS – Maas: Gjermania nuk tërhiqet nga mosmarrëveshjet me SHBA për...

BERLIN, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Berlini nuk planifikon të tërhiqet nga mosmarrëveshjet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për gazsjellësin ''Nord Stream 2'', tha...

BERLIN – Maas: Embargoja kundër Turqisë e padrejtë pasi ajo është...

BERLIN, 22 dhjetor /ATSH-AA/ - Gjermania është kundër kërkesës së Greqisë për vendosjen e embargos së armëve ndaj Turqisë për shkak të tensioneve në...

FOKUS – Gjermania paralajmëron Iranin kundër përshkallëzimit bërthamor përpara mandatit të...

VJENË, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Irani nuk duhet të shpërdorojë shanset e tij për të sjellë përsëri Shtetet e Bashkuara të Amerikës në marrëveshjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA