Ballina Etiketimet Lushnje

Etiketim: Lushnje

“Poliklinika e Lushnjës, si e gjetëm dhe si është sot”/ Rilindja...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Nga një ngrehinë me gjendje skandaloze, sot Poliklinika e Lushnjës është një institucion shëndetësor me standarde bashkëkohore, me kushte që i...

Puna e palodhur dhe mbështetja nga AZHBR, familja Kasapi në Lushnjë...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Nga vetëm 3 krerë gjedhë sot familja Kasapi në Savër të Lushnjës ka arritur në 300 krerë, që prodhojnë 35 kv...

I paralizuar, por nuk i ndahet bujqësisë/ Historia e fermerit në...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Fasli Arapaj, është një nga fermerët e shumët në Lushnjë, i cili edhe pse është i paralizuar, nuk i ndahet bujqësisë. Ministrja...

Dëshmitë e fermerëve që sot prodhojnë e fitojnë më shumë/ Skemat...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Falë mbështetjes së vazhdueshme nga qeveria për njerëzit që punojnë tokën, që tanimë shtrihet edhe tek nafta pa taksa, fermerët shqiptarë...

Kryemadhi në Lushnjë: Dy prioritetet e LSI-së për Arsimin

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një takim sot me votues për herë të parë në Lushnje, tha se programi i...

Nafta pa taksë për fermerët/ Braçe: E premtuan të gjithë, askush...

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe deklaroi sot se në Lushnjë dhe Divjakë, janë mbi 12 mijë bujq me nipt aktiv bujqësie që...

Investimet në Divjakë e Lushnjë/ Braçe: Viti ishte i tmerrshëm, por...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ Zv/kryeministri Erion Braçe në këtë dit të fundit të vitit ka renditur të gjitha punët që janë bërë në zonën...

Lushnjë, përfundon rindërtimi i të gjitha rrugëve lidhëse rurale të zonës...

  TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/ "Në Lushnjë ka përfunduar rindërtimi i të gjitha rrugëve lidhëse rurale të zonës bujqësore të fushës së Myzeqesë, duke lehtësuar plotësisht...

Denaj në fermën e luleshtrydheve në Lushnjë: Skema e rimbursimit të...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/  Qeveria shqiptare nëpërmjet skemës së rimbursimit të karburantit synon të mbështesë fermerët dhe produktet vendase, për t’u tregtuar me çmime më...

Lushnjë, përfundon rehabilitimi i pritave të lumit Seman në dy fshatra

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Në Lushnjë ka përfunduar rehabilitimi i pritave të lumit Seman në fshatrat Zhelizhan dhe Mazhaj në Lushnjë. Lajmi u bë i ditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA