Ballina Etiketimet Londer

Etiketim: londer

LONDËR – G7/Johnson: Të avancojmë së bashku në rrugën e bashkëpunimit...

LONDËR, 20 shkurt /ATSH-AFP/ - Samiti i G7-s që u zhvillua virtualisht u hap me një thirrje nga Boris Johnson për të avancuar së...

BM – Princi Philip në spital, mbretëresha Elizabeth II vazhdon detyrën

LONDËR, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Princi britanik Philip, bashkëshorti 99-vjeçar i mbretëreshës Elizabeth II, kaloi ditën e tij të tretë në spital. "Ai do të...

FOKUS – Londra dënon ashpër cunamin e lajmeve të rreme për...

LONDËR, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Qeveria britanike është e përkushtuar për të luftuar cunamin e dezinformimit, i nxitur në Britaninë e Madhe, si kudo...

Meghan dhe Harry në pritje të një fëmije tjetër

LONDËR, 15 shkurt /ATSH-ANSA/ - Archie do të ketë një vëlla ose një motër të vogël. Kjo pasi Harry dhe Meghan, duka dhe dukesha e...

LONDËR – Maçoku Larry, një kafshë politike në Downing Street

LONDËR, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Jetëgjatësia e tij është diçka për t’u patur zili, në detyrë që prej 10 vjetësh, ai i shërbeu Britanisë...

LONDËR – Johnson: Qasje globale në samitin e G7 për të...

LONDËR, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të kërkojë një qasje globale për të mundur armikun e përbashkët, që është koronavirusi,...

BM – Kontraktim rekord i ekonomisë për shkak të pandemisë

LONDËR, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Ekonomia britanike është kontraktuar me një ritëm rekord prej 9,9% në 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit, që...

Amsterdami “mund” Londrën, bëhet kryeqyteti kryesor tregtar i Europës

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Muajin e kaluar, Amsterdami tregtoi më shumë aksione, sesa Londra, duke e hequr kryeqytetin e Britanisë së Madhe nga...

FOKUS – Gjermania dhe Britania e Madhe ende të bllokuara nga...

LONDËR, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Në Londër reshjet e dëborës vazhdojnë që prej dje në mëngjes duke mbuluar parqet me një shtresë të bardhë...

Shtëpia më e ngushtë londineze në shitje për më shumë se...

LONDËR, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Shtëpia më e ngushtë në Londër, vetëm 1,7 metra e gjerë, është në shitje për më shumë se një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA