Ballina Etiketimet Londer

Etiketim: londer

BM – Moti i keq përmbyt Londrën

LONDËR, 5 tetor /ATSH-ANSA/ - Shirat e rrëmbyeshëm që përfshinë Londrën gjatë natës shkaktuan shqetësime të mëdha, duke përmbytur rrugë e dyqane, duke bllokuar...

FOKUS – Sunak: Qeveria britanike nuk ka shkopin magjik për zgjidhjen e...

BERLIN, 4 tetor /ATSH-DPA/ - Do të ketë mungesa në raftet e supermarketeve britanike këtë Krishtlindje, paralajmëruan furnitorët e mëdhenj britanikë, ndërkohë që kancelari...

Kablloja më e gjatë nënujore në botë lidh BM me hidrocentralet...

LONDËR, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Një kabllo energjie nënujore, mbi 450 kilometra e gjatë, që lidh Britaninë e Madhe me Norvegjinë ka filluar operacionet...

BM – Londra mbron qasjen e saj në marrëveshjen AUKUS

LONDËR, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss mbrojti qasjen e Londrës në marrëveshjen e mbrojtjes së nënëshkruar me Uashingtonin dhe...

Festival dizajni nën shenjën e ekologjisë

LONDËR, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Një skulpturë monumentale me alumin të riciklueshëm qëndron në kopshtin e Muzeut “Victoria dhe Albert”: programi i Festivalit të...

LONDËR – Johnson synon riorganizimin e kabinetit qeveritar

LONDËR, 15 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të bëjë një riorganizim të kabinetit qeveritare për të emëruar një ekip "të fortë...

LONDËR – Varianti Delta frenon rritjen ekonomike

LONDËR, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Rritja ekonomike e Britanisë së Madhe është ngadalësuar ndjeshëm në muajin korrik, pasi Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një...

LONDËR – BM kërkon kthimin e migrantëve që kalojnë La Manshin

LONDËR, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Ministrja e Brendshme britanike, Priti Patel, miratoi një strategji të re për largimin drejt Francës të anijeve me migrantë...

LONDËR – G7: Talebanët do të duhet të japin llogari për...

LONDËR, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Talebanët në pushtet në Afganistan do të mbahen përgjegjës për veprimet e tyre, thanë udhëheqësit e G7 në një...

BM – Sërish përmbytje nga shirat e rrëmbyeshëm

LONDËR, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Pjesë të tëra të Britanisë së Madhe po përballen sërish me shira dhe përmbytje të lokalizuara, megjithatë parashikuesit kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA