Ballina Etiketimet Lojera

Etiketim: lojera

SHBA – “Amazon” rrit produktivitetin e punonjësve nëpërmjet lojërave

UASHINGTON, 22 maj /ATSH-AA/ - Gjiganti amerikan i tregtisë në internet, “Amazon”, për të rritur motivimin e punonjësve ka futur në përdorim edhe videolojërat. Sipas...

Në qershor shpallet pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026

BERLIN, 3 maj /ATSH-DPA/ - Pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026 do të njoftohet më 24 qershor gjatë sesionit të Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (IOC)...

FRANCË – IOC jep 500 000 euro për Notrë Dam që...

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) do të dhurojë 500 000 euro për rindërtimin e Notrë Dam, njoftoi presidenti Thomas Bach...

KOREJA E JUGUT – Seuli i propozon Phenianit organizimin e përbashkët...

SEUL, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Koreja e Jugut do t’i propozojë Koresë së Veriut organizimin e përbashkët të Lojërave Olimpike verore të vitit 2032...

TEKNOLOGJI – Lojërat Olimpike Tokio-2020 me sistem për njohjen faciale

TOKIO, 7 gusht /ATSH-AFP/ - Në Lojërat Olimpike të Tokyo-2020 do të përdoret një sistem për njohjen faciale shumë të shpejtë për 300 000...

STUDIM – Sudoku dhe fjalëkryqet nuk kontribuojnë në zhvillimin e inteligjencën

ANKARA, 2 gusht /ATSH-AA/ - Sipas një studimi sudoku dhe fjalëkryqet, që cilat njihen si lojëra dhe aplikacione që kontribuojnë në zhvillimin e inteligjencës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA