Ballina Etiketimet Lockdown

Etiketim: lockdown

GJERMANI – Merkel dhe 16 kryeministrat e landeve zgjasin lockdown

BERLIN, 19 janar /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe 16 kryeministrat e landeve pritet të zgjasin një bllokim të vazhdueshëm të koronavirusit, ndërsa...

FRANCË – Attal: Qeveria nuk parashikon asnjë lockdown për momentin

PARIS, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Zëdhënësi i qeverisë franceze, Gabriel Attal deklaroi sot për radio ''Europa 1'' se ekzekutivi nuk mendon për momentin të...

BM – Johnson: Lockdown mund të zgjasë deri në fund të...

LONDËR, 7 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson u tha ligjvënësve se bllokada e Anglisë mund të zgjasë deri në fund të marsit. Johnson...

COVID-19 – E gjithë Italia zonë e kuqe, lockdown deri më...

ROMË, 24 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Ka nisur lockdown i Krishtlindjeve. E gjithë Italia nga sot ka hyrë në zonën e kuqe deri më 27...

Lockdown gjithmonë efektiv në zvogëlimin e infeksioneve Covid-19

MILANO, 23 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Lockdown janë gjithmonë efektive në zvogëlimin e infeksioneve Covid-19, madje edhe në prani të faktorëve klimatikë (të tilla si...

GJERMANI – Altmaier: I sigurt se bllokimi nuk do të shkaktojë...

BERLIN, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier deklaroi se ishte relativisht i sigurt se vendi nuk do të hynte në...

LITUANI – Lockdown antiCovid-19 deri në fund të janarit

RIGA, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Duke parë rritjen e infeksioneve me Covid-19 dhe numrin e vdekjeve, Lituania ka vendosur të bashkohet me radhët e...

COVID-19 – Landet gjermane bien dakord për një lockdown kombëtar

BERLIN, 13 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria federale e Gjermanisë dhe landet e saj kanë rënë dakord gjerësisht mbi nevojën për të vendosur një bllokim...

PARIS -Franca hap dyqanet ”jo thelbësore” pas nje muaji lockdown

PARIS, 28 nëntor /ATSH-ANSA/- Dyqanet "jo thelbësore" u rihapën këtë mëngjes në Francë, të mbyllura për një muaj për bllokimin e dytë të vitit. Përgatitjet...

PODGORICË – Mali i Zi në lockdown, i dyti në Europë...

PODGORICË, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Mali i Zi në lockdown në fundjavë, masë e re kufizuese që synon të frenojë përhapjen e koronavirusit. Ndalimi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA