Ballina Etiketimet Lindje e mesme

Etiketim: lindje e mesme

JAPONI – Anije dhe avionë patrullimi në Lindjen e Mesme

TOKIO, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Japonia do të dërgojë një anije ushtarake dhe dy avionë, për të mbrojtur rrugët e transportit detar, strategjike për...

UASHINGTON – SHBA planifikon forcimin e pranisë ushtarake në LM

UASHINGTON, 5 dhjetor /ATSH-AFP/ - Administrata amerikane planifikon të forcojë praninë e saj ushtarake në Lindjen e Mesme, për t’iu kundërpërgjigjur kërcënimit të Iranit,...

JORDANI – Kushner takohet me mbretin Abdullah II për paqen në...

AMAN, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari kryesor i presidentit amerikan, Donald Trump, u takua sot në Aman me mbretin Abdullah...

BAHREIN – Kushner: Plani ekonomik është një parakusht për paqen në...

MANAMA, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Jared Kushner këshilltar dhe dhëndër i presidentit amerikan, Donald Trump, gjykoi sot se vizioni i tij për një zgjidhje...

SHBA – Pompeo: Dyshime për planin e paqes në Lindjen e...

UASHINGTON, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka dyshime se plani i ardhshëm i paqes i SHBA-së për Lindjen e...

FOKUS – Pompeo: SHBA impuls të ri politikës në Lindjen e...

KAJRO, 10 janar /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të përpiqet sot gjatë një fjalimi në Kajro për të dëshmuar se...

IZRAEL – Shtyhet plani amerikan i paqes për Lindjen e Mesme

TEL AVIV, 6 janar /ATSH-AFP-AA/ - Ambasadori amerikan në Izrael, David Friedman, deklaroi sot se plani i administratës së tij për paqen në Lindjen...

RUSI – Putin kërkon të gjejë një zgjidhje në Lindjen e...

MOSKË, 9 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi sot se dëshiron të kërkojë zgjidhje për Lindjen e Mesme bashkë me kryeministrin izraelit,...

KINË – Pekini i gatshëm të mbështesë bisedimet e paqes në...

PEKIN, 7 maj /ATSH/ - I dërguari i posaçëm i Kinës për Lindjen e Mesme, Gong Xiaosheng, tha se Kina është e gatshme të...

LM – Pompeo paraqet linjën e ashpër amerikane ndaj Iranit

AMAN, 30 prill /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është duke zhvilluar një turne në Lindjen e Mesme ku synon të promovojë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA