Ballina Etiketimet Lindje e mesme

Etiketim: lindje e mesme

DUBAI – FMN: Lindja e Mesme dhe Afrika e Veriut të...

DUBAI, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Vendet e Lindjes së Mesme dhe Afrikës së Veriut duhet të përshpejtojnë reformat, veçanërisht diversifikimin e ekonomisë së tyre...

LINDJE E MESME – FMN: Rritja ekonomike në nivelin më të...

DUBAI, 13 korrik /ATSH-AFP/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) uli parashikimet për rritjen ekonomike në Lindjen e Mesme në nivelin më të ulët që...

EBA – IATA: Sektori ajror kërcënohet nga karantina

DUBAI, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Karantinat në vendet afrikane dhe ato të Lindjes së Mesme kërcënojnë transportin ajror me humbje të mundshme dhe falimentim...

LINDJE E MESME – Vendet islame festojnë Bajramin me kufizime kundër...

AMMAN, 22 /ATSH-DPA/ - Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë  të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar...

BRUKSEL – Borrell: BE të dalë me ide për promovimin e...

BRUKSEL, 14 shkurt /ATSH-DPA/- Kreu i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, u bëri thirrje ministrave të jashtëm europianë që të paraqesin idetë...

SHBA – Abbas: Do ta luftojmë me mjete paqësore planin e...

OKB, 11 shkurt /ATSH-DPA/- Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas dënoi sot në Këshillin e Sigurimit të OKB-së planin e presidentit amerikan, Donald Trump për Lindjen...

BRUKSEL – BE: Të angazhuar për të negociuar zgjidhjen me dy...

BRUKSEL, 28 janar /ATSH-AFP/- Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me...

IRAN – Rohani: Interesat amerikane në Lindjen e Mesme janë në...

TEHERAN, 7 janar /ATSH-AFP/- Presidenti Hassan Rohani paralajmëroi sot homologun e tij francez, Emmanuel Macron, se interesat amerikane në Lindjen e Mesme ishin në...

FRANCË – Tensionet në Lindjen e Mesme, bursat botërore në rënie...

PARIS, 6 janar /ATSH-AFP/- Çmimet e naftës u stabilizuan sot, ndërkohë që bursat botërore pësuan rënie të mëtejshme përballë tensioneve të përshkallëzuara në Lindjen...

UASHINGTON- Mbi 4000 trupa amerikane transferohen në Lindjen e Mesme

UASHINGTON, 5 janar /ATSH-MIA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të dërgojnë në Kuvajt një batalion me 4000 ushtarë të Divizionit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA