Ballina Etiketimet Ligje

Etiketim: ligje

Votimi i të prekurve me COVID-19/ Celibashi: Duhen ndryshime ligjore

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Me bazën ligjore aktuale të zgjedhjeve, të prekurit me COVID-19, që duhet të qëndrojnë të izoluar, nuk mund të votojnë. Për...

Kuvendi miraton 2 projektligje dhe 2 projektvendime, rrëzohen 2 dekrete të...

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Kuvendi zhvilloi sot seancën plenare ku u miratuan pr/ligjet në rendin e ditës. Kështu Kuvendi miratoi me 83 vota pro, 13...

Nga ulja e çmimit të biletave, te lidhja me shtete të...

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Kuvendi në seancën e sotme, pas përfundimit të interpelancës së ministres së Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj me deputetin Artur Roshi,...

Marrëveshja me Pfizer për sigurimin e vaksinës antiCOVID/ Meta dekreton tre...

TIRANË, 27 janar /ATSH/ Presidenti Ilir Meta ka dekretuar me shpallje, tre ligjet për marrëveshjen me "Pfizer" për sigurimin e vaksinës antiCovid. Me anë të...

Mbarëvajtja e zgjedhjeve/ Meta dekreton 5 ligjet e miratuara në kuadër...

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Presidenti Ilir Meta dekretoi sot me shpallje, pesë ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, në datën 17 dhjetor 2020, që...

“Përballje me votë, jo pushtet në tavolinë”/ Hyseni: Opozita, asnjë alibi...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni deklaroi sot se, mazhoranca i ka hequr çdo alibi opozitës për zgjedhje që të...

“Ligjet” miratojnë projektligjin “Për azilin në Republikën e Shqipërisë”

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut miratoi sot projektligjin “Për azilin në Republikën e Shqipërisë”. Komisioni...

COVID-19/Bushati: Që në fazat e para, qeveria shqiptare mori një sërë...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati deklaroi pasditen e së martës se qeveria ka miratuar një sërë ligjesh dhe ka ndërmarrë një...

E hartuar nën kujdesin e ekspertëve të Ambasadës britanike/ Meta dekreton...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje 4 ligjet që lidhen me paketën penitenciare të hartuar nën kujdesin e...

Presidenti Meta dekreton 3 ligje

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar sot 3 ligje. Presidenti ka dekretuar ligjin “Për ratifikimin e ndryshimit të protokollit II...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA