Ballina Etiketimet Ligj

Etiketim: ligj

Peshkimi/ Përcaktohen procedurat e transferimit dhe menaxhimit të infrastrukturës

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Këshilli i Ministrave përcaktoi sot kushtet dhe procedurat për transferimin e menaxhimit të infrastrukturës së peshkimit tek organizatat e peshkimit, njësitë...

Lleshaj: Kush tenton të pengojë zgjedhjet, ndëshkohet sipas ligjit

TIRANË, 17 maj /ATSH-A. Fortuzi/ - Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka paralajmëruar se kushdo që tenton të bllokojë procesin zgjedhor do të ndëshkohet...
video

VIDEO/ Nikolla: Presidenti është kthyer në partinë e tretë të opozitës

TIRANË, 16 maj/ATSH/ - Nga foltorja e Kuvendit, deputetja e PS, Lindita Nikolla tha se rikthimi i ligjit për vetingun në Polici nga Presidenti...

FRANCË – Deputetët miratojnë ligjin për restaurimin e Notrë Damit

PARIS, 11 maj /ATSH-AFP/ - Deputetët francezë miratuan dje në mbrëmje një projektligj të diskutueshëm që përcakton restaurimin për pesë vjet të katedrales Notrë...

SHBA – FB punëson si menaxher ligjor ish-zyrtarin e qeverisë amerikane

NJU JORK, 23 prill /ATSH-ANSA/- Kompania Facebook ka emëruar një ish-avokate të  Departamentit amerikan të Shtetit si menaxhere ligjore të kompanisë, bëri të ditur...

PORTUGALI – Parlamenti voton për një ligj kundër nepotizmit në jetën...

LISBONË, 12 prill /ATSH-AFP/ - Parlamenti portugez po shqyrton sot një projektligj që ndalon punësimin e anëtarëve të të njëjtës familje në kabinetet ministrore,...

Regjistrimi i personave fizikë, ndryshon ligji i “Procedurave tatimore”

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bëri me dije sot se një individ me të njëjtin numër të identifikimit personal (ID), mund...

Të drejtat e fëmijëve, Manastirliu: Ligji u përmirësua, por ka ende...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ - Ligji për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve është përmirësuar ndonëse ka ende punë për të bërë në drejtim të...

STRASBURG – BE-ja miraton ligjin për ndalimin e produkteve plastike njëpërdorimshe

STRASBURG, 27 mars /ATSH-AFP/ - Deputetët e BE-së miratuan sot ndalimin e produkteve plastike njëpërdorimshe, që përbën një problem në rritje për oqeanet. “Europa tani...

ITALI – Ligj për të mbrojtur teknologjinë 5G nga kompanitë e...

ROMË, 26 mars /ATSH-DPA/ - Italia ka kaluar një ligj që i jep qeverisë së saj të drejtën për veto mbi çdo marrëveshje të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA