Ballina Etiketimet Liber

Etiketim: liber

Haxhi Dalipi, gjurmues i shkëlqyer i folklorit dhe shpirtit të polifonisë...

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH - A. ALLA /- ''Duke përjetuar këngën labe'' titullohet libri i promovuar sot në ambientet e Akademisë së Shkencave, një...

Shkodër, përurohet libri për administrimin Austro-Hungarez të Shqipërisë 1916-1918

TIRANË, 5 Dhjetor/ATSH/- "Administrimi Austro-Hungarez i Shqipërisë 1916- 1918" me autor prof. dr. Mariano San Nicola u promovua sot në mjediset e bibliotekës së...

Botohet në Slloveni libri për 14 familjet e vjetra fisnike shqiptare

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ - Në Koper u organizua ceremonia e promovimit të librit në gjuhën sllovene “Monumenta Albanica Justinopolitana” me autor Peter Štoka. Autori...

“Lexoj, pra Jam” mbledh fëmijët e Gjirokastrës rreth librit

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/- Prefekti i qarkut Gjirokastër, Astrit Aliaj së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë Arsimore Rajonale, Lindita Rova ishin sot në shkollën 9-vjeçare...

FOTO/ Poezitë e Silda Anagnostit ”3 sekonda para fundit” me mesazhe...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/257010301838943/ TIRANË,17 nëntor /ATSH A.ALLA/ - Panairi i librit këtë vit i sjell lexuesit dhe botime me mesazhe sensibilizuese pasi shoqëria shqiptare ka nevojë të...

Davidi i Selenicës, piktori i “Rilindjes” pasbizantine zbulohet për publikun

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/115115449441253/?t=1 TIRANË,16 nëntor /ATSH A.ALLA/ - Në Panairin e Librit ''Tirana 2018'' nuk mund të mungonte për lexuesin dhe botimi mbi trashëgiminë kulturore si vlerë...

KUVAJT – Pas Hugoit, censurohet Dostojevski

KUVAJT, 14 nëntor /ATSH-AFP/ - Autoritetet e Kuvajtit censuruan 1 000 vëllime librash, përfshirë një vepër të shkrimtarit të madh rus, Fjodor Dostojevski, gjatë...

LETËRSI – Mbërrin ”cikloni” Segolene Royal

PARIS, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Pas motit të keq që ka përfshirë Francën, mbërriti sot edhe ''cikloni'' Segolene Royal. E cila pas humbjeve, ofendimeve dhe...

“Çmimi i përkthimit” në Francë, Noygues në garë me librin e...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ - Përkthyesja Evelyne Noygues merr pjesë në garën për “Çmimin e përkthimit” në Francë, me librin e Ridvan Dibrës, "Legjenda e...

Wolfgang Müller sjell subkulturën berlineze në Tiranë

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ - Artisti Wolfgang Müller do të prezantojë në Tiranë librin e tij “Subkultura e Berlinit Perëndimor 1979 – 1989”, Në librin...

MOST POPULAR

HOT NEWS