Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

“Biblioteka e Lëvizshme”, një nismë që sjell librin pranë lexuesve

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ Biblioteka e Lëvizshme, një nismë e përqafuar vitet e fundit edhe nga bashkia e Lezhës, pritet të udhëtojë në 28 shkolla...

Festivali me muzikë elektronike që do të “elektrizojë” Ranën e Hedhun

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/- Shqipëria me natyrën e bukur, plazet mahnitëse dhe monumentet e kulturës po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve të...

Dixhitalizimi i arkivave, sfida e bashkisë së Lezhës

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Standardizimi i arkivave dhe sistemimi i çdo dokumenti zyrtar konform rregullave ka qenë një sfidë për bashkinë e Lezhës, pas reformës...
video

Angazhimi i të rinjve për ripërtëritjen e politikës

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/246773189324850/?t=2297 TIRANË, 8 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Rruga Milot-Balldren, rruga e Torovicës apo rruga Shëngjin-Velipojë, e cila është kyçe për zhvillimin e turizmit, janë vetëm disa nga...
video

Projektet e BE-së, 9.7 milionë euro për Kukësin dhe Lezhën

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/345795499530347/ TIRANË, 3 nëntor/ATSH/- Përmirësimi i jetës dhe ndërlidhja e njerëzve në zonat ndërkufitare mes Shqipërisë e Kosovës është synimi i fondit prej 1.2 milionë...

Lezhë – Ndriçohet Memoriali i Skënderbeut

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/- Projekti për rehabilitimin e Memorialit të Skënderbeut po vijon me ritme të shpejta, duke marrë çdo ditë e më shumë formë...

Lezhë, sistemi dixhital rrit efikasitetin e shërbimeve

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, mori pjesë në Kongresin Botëror të Wireless, që u zhvillua në Londër nga 29...

Lezha mirëpret rapsodë dhe instrumentistë popullorë nga gjithë vendi

TIRANË,25 tetor /ATSH/ - Qyteti i Lezhës mirëpret sot rapsodë dhe instrumentistë popullorë nga e gjithë Shqipëria dhe më gjerë në edicionin e 10-të...

Rindërtimi i rrugës në Shëngjin, lehtësohet trafiku drejt portit të Lezhës

TIRANË, 24 tetor /ATSH/- Rindërtimi i i segmentit rrugor Lezhë-Shëngjin-Port ka lehtësuar trafikun drejt Shëngjinit dhe plazhit të Ranës së Hedhun, por edhe drejt...

Foto/ Mali i Velës, destinacion për turizmin e aventurës

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Identifikimi dhe promovimi i shtigjeve, destinacioneve, aseteve dhe vlerave natyrore është në fokus të Bashkisë së Lezhës. Mali i Velës është një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA