Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Lezhë/ Mbi 18 milionë lekë për rikonstruksionin e kopshtit

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Bashkia e Lezhës ka filluar punën për rikonstruksionin e plotë të kopshtit “Gurra”, duke siguruar kushte më të mira për fëmijët. Zbatimi...
video

Dje dhe sot, transformimi i ambulancës në Tresh të Lezhës

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në kuadër të programit për rindërtimin e 300 qendrave shëndetësore deri në fund të këtij mandati qeverisës, ambulanca në Tresh të...

Dhjetëra qytetarë lezhjanë dhurojnë gjak

TIRANË, 15 janar /ATSH/ - Dhjetëra qytetarë lezhjanë dhuruan sot gjak në një seancë dhurimi në kuadër të Aleancës për Dhurimin e Gjakut. I pranishëm...

Ngricat në rrugë, Emergjencat Civile në Lezhë në gatishmëri edhe gjatë...

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Reshjet e borës zbardhën mbrëmjen e djeshme edhe qytetin e Lezhës, ndërsa temperaturat e ulëta të shoqëruar me erë krijuan ngrica...

FOTO/ Lezhë, Frano Kulli zgjidhet drejtuesi i bibliotekës publike ”Gjergj Fishta”

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Kryetari i bashkisë Fran Frrokaj prezanton drejtorin e ri të Bibliotekës Publike ''Gjergj Fishta'' në Lezhë, Frano Kulli i...

Lezhë/ Garantohet ngrohja në shkolla, mësimi vijon normalisht

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Rënia e temperaturave gjatë ditëve të para të këtij viti, ka sjellë rritjen e konsumit të lëndës drusore në shkolla për ngrohje,...

Moti i keq/ Të gjitha rrugët rurale të kalueshme në Lezhë

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit i gjithë territori i Bashkisë Lezhë është përfshirë nga reshje shiu, erëra të forta dhe reshje dëborë...

Lezhë, policia parandaloi përshkallëzimin e konfliktit

TIRANË, 8 janar/ATSH-A. Fortuzi/ - Policia parandaloi përshkallëzimin e një konflikti dhe sekuestroi armën e zjarrit Forcat e Policisë së Komisariatit të Lezhës arrestuan në...

Lezhë/ Iu shkurtua vendi i punës, punësohet përmes Zyrës së Punës

TIRANË, 7 janar/ATSH/- Agetina Ndreca pasi përfundoi arsimin e lartë në degën Histori-Gjeografi, punoi me kohë të pjesshme si gazetare në një televizion lokal...

Memoriali i Skënderbeut si itinerari i ri historik, inaugurohet në samitin...

TIRANË, janar /ATSH/ - Projekti për rehabilitimin e Memorialit të Skënderbeut përfundoi duke nxjerrë në dritë pas restaurimit, këtë vend i cili në vetvete...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA