Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Ulje trefish e tatimit mbi fitimin për sipërmarrjen

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama në takimin për "Bashkinë që duam", në qytetin e Lezhës theksoi se perspektiva për sipërmarrjen, sikundër në...

“Për bashkinë që duam” në Lezhë, Rama: Qeverisja e pandarë nga...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama e cilësoi komunikimin e qytetarët pjesë të pandashme të procesit qeverisës, ndërsa ishte në Lezhë në kuadër të...

Lezha, pjesë e projektit “MD.net” për nxitjen e ekonomive të vogla lokale

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ - Shoqata e Bashkive zhvilloi në Lezhë takimin e Partnerëve të Projektit "MD.net", i financuar nën thirrjen Interreg MED, së bashku...

Lezhë/ Miratohet buxheti 2019, financohen 69 projekte infrastrukturore

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Janë rreth 69 projekte ku do të investohet në Lezhë gjatë vitit 2019, pjesa më e madhe e të cilave synon...

UNUM, festivali që do të “elektrizojë” Ranën e Hedhun

TIRANË, 26 janar/ATSH/- Shqipëria me natyrën e bukur, plazhet mahnitëse dhe monumentet e kulturës po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve të...

Forca e Ligjit/ Sekuestrohen 5.2 milionë euro të përfituara nga veprimtari...

TIRANË, 24 janar/ATSH/ - Policia e Lezhës në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit", sekuestroi rreth 5.2 milionë euro llogari bankare dhe pasuri të...

Lezhë/ Mbi 18 milionë lekë për rikonstruksionin e kopshtit

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Bashkia e Lezhës ka filluar punën për rikonstruksionin e plotë të kopshtit “Gurra”, duke siguruar kushte më të mira për fëmijët. Zbatimi...
video

Dje dhe sot, transformimi i ambulancës në Tresh të Lezhës

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në kuadër të programit për rindërtimin e 300 qendrave shëndetësore deri në fund të këtij mandati qeverisës, ambulanca në Tresh të...

Dhjetëra qytetarë lezhjanë dhurojnë gjak

TIRANË, 15 janar /ATSH/ - Dhjetëra qytetarë lezhjanë dhuruan sot gjak në një seancë dhurimi në kuadër të Aleancës për Dhurimin e Gjakut. I pranishëm...

Ngricat në rrugë, Emergjencat Civile në Lezhë në gatishmëri edhe gjatë...

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Reshjet e borës zbardhën mbrëmjen e djeshme edhe qytetin e Lezhës, ndërsa temperaturat e ulëta të shoqëruar me erë krijuan ngrica...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA