Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Investimi në shkollën e Ishull-Lezhës, kushte më të mira për 480...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Shkolla e mesme e bashkuar “Ishull Lezhë”, në Shëngjin, do të rikonstruktohet plotësisht falë një investimi prej mbi 40 milionë lekësh. Për...

Gjonaj: Asnjë tolerancë shkeljeve

TIRANË, 30 mars/ATSH/ "Lufta kundër korrupsionit, rritja e cilësisë së trajtimit të të paraburgosurve dhe të burgosurve do të jenë çështjet kryesore në sistemin...

Nikolla: Vëmendja si kurrë më parë drejt fshatit

TIRANË, 21 mars/ATSH/ - Deputetja e Partisë Socialiste, Lindita Nikolla, theksoi sot se "investimet e kësaj mazhorance nuk kanë ndjekur votën, por vota për...

FOTO/ Lezhë, Kisha e Shën Premtes drejt rijetëzimit

TIRANË, 20 mars /ATSH/ - Specialistët e DRKK Shkodër kanë kryer ndërhyrje emergjente në Kishën e Shën Premtes në fshatin Balldren të Lezhës. Kisha e...

Festat tradicionale, nxitje turizmit në zonat rurale të Lezhës

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Festat tradicionale janë parë si një mundësi për promovimin e produkteve vendasve dhe nxitjen e turizmit në Lezhë. E tillë ishte edhe...

FOTO/ Riparohen dëmet në kishën e Shën Premtes, Lezhë

TIRANË, 9 mars /ATSH/ - Mirëmbajtja dhe restaurimi i aseteve të trashëgimisë tonë kulturore vazhdon të mbetet në fokus të specialistëve të mirëmbajtjes kudo...

Lezhë/ Solidaritet për të drejtat e grave

TIRANË, 8 mars/ATSH/ - Një marshim në emër të të drejtave të grave dhe vajzave dhe për t'i thënë ndal dhunës u organizua sot...

Vendosja e shtatores së Skënderbeut në Lezhë – Ministria e Kulturës:...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ - Ministria e Kulturës reagoi sot në lidhje me pezullimin e punimeve në sheshin “Gjergj Fishta” në bashkinë e Lezhës. Në njoftim për...

Lezha përgatitet për sezonin turistik, pastrohet plazhi i Shëngjinit

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/- Bashkia e Lezhës vijon punën në bregdetin e Shëngjinit, për krijimin e kushteve sa më të përshtatshme për sezonin e ri...

Lezhë, 85 vende të lira pune

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ - Drejtoria Rajonale e Punësimit në Lezhë ka shpallur 85 vende të lira pune. Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka bërë të ditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA