Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Aksi i ri Milot-Balldre me 6 korsi, tunel 850 metra që...

TIRANE, 8 Maj/ATSH/-Ndërtimi i aksit rrugor Milot-Balldren do të mundësojë integrimin në të gjithë zonën me një potencial për zhvillimin e turizmit dhe do...

FOTO/Klosi në Lezhë: Ti kthejmë festat lokale në atraksione turistike

TIRANË, 7 Maj / ATSH / - Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte i pranishëm në festivalin e kulinarisë "Lezha gatuan". Gjatë festivalit,...

Manastirliu në Lezhë: Askush nuk do drejtojë qytetarët të blejnë barnat...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ - "Askush nuk mund të drejtojë më pacientin apo familjarin, që të blejë ilaçe jashtë spitalit. Lista esenciale e barnave do...

Festivali i Gastronomisë në Lezhë, shije dhe traditë

TIRANË, 26 prill/ATSH-Maela Marini/.- Festivali i Gastronomisë "Lezha Gatuan", pritet të promovojë në qytetin verior, këtë vlerë të spikatur të zonës. Si një rajon që...

Lehtësimi i procedurave të KEMP-it, fund praktikave korruptive

TIRANË, 29 Mars/ATSH/.- Projekti i qeverisë për lehtësimin e procedurave të marrjes së pagesës së KEMP-it për personat me aftësi të kufizuar i jep...

Ngatërrohen stinët në Lezhë

LEZHË, 27 Shkurt/ATSH/.- Reshjet e borës kanë mbuluar një pjesë të mirë të vendit pas uljeve të ndjeshme të temperaturave. I ftohti siberian që përfshiu...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA