Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Materniteti i ri i Lezhës hap dyert në pranverë, shërbim shembullor...

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Materniteti i ri i Lezhës, që do të hapë dyert në pranverë është një zotim...

Përmirësimi i furnizimit me energji/ OSSH, 3 milionë euro investime në...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Bashkia Lezhë dhe Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, OSSH, nënshkruan sot marrëveshjen prej 3 milionë euro investime në përmirësimin e energjisë...

Nga projekt ambicioz, në realitet/ Shkolla “Llesh Nik Daka” në Lezhë...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Shkolla e mesme e bashkuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë, nga 3D është kthyer tashmë në realitet, duke hapur dyert për...

Kryemadhi: Beteja jonë për ta bërë Shqipërinë shtëpinë e shqiptarëve

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/ Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi,  zhvilloi sot një takim me të rinjtë e Lezhës, ku theksoi se "kemi...

Dita kombëtare e depistimit të kancerit të gjirit, Manastirliu: Brenda vitit,...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Lezha deklaroi se brenda vitit do të ketë mamografi në çdo spital...

Shpërndahen tableta dixhitale për nxënës të klasave kolektive në Lezhë, Rama:...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ "Sot jemi në Lezhë për të çuar përpara një nismë të qeverisë tonë, të Ministrisë së Arsimit në mbështetje të nxënësve,...

Masat antiCOVID/ Deputetët e Komisionit të Shëndetësisë, vizitë në spitalin e...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Çështjet e shëndetit në qarkun e Lezhës ishin në fokus të një vizite monitoruese në terren që Komisioni kuvendor për...

Pas dekadash braktisjeje të Shëndetësisë/ Vijon me intensitet puna për ndërtimin...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Në Lezhë po vijon me intensitet puna për ndërtimin e maternitetit të ri, brenda korpusit të këtij spitali rajonal. Materniteti i ri...

Rindërtimi/ Miratohet përdorimi i mbi 253 milionë lekëve për rikonstruksionet e...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e fundit përdorimin e fondit të Rindërtimit, në masën 253 463 855 lekë, për financimin...

Lezhë, së shpejti nis puna për rehabilitimin e fasadave në dy...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Fasadat e pallateve të lagjes “Bregu i Drinit” dhe rrugës “Lalm i Ri” në qytetin e Lezhës do të kenë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA