Ballina Etiketimet Lëvizja Kombëtare për Lexim

Etiketim: Lëvizja Kombëtare për Lexim

FOTO/ Tituj të rinj për bibliotekën e shkollës në Vaun e...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ - Lëvizja Kombëtare për Lexim vazhdon misionin e saj për të pasuruar me libra dhe fëmijët në shkollat jashtë kryeqytetit,...

FOTO/ “Lëvizja Kombëtare për Lexim” në parkun e Butrintit

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Lëvizja Kombëtare për Lexim tashmë po "udhëton" në vendet e trashëgimisë sonë kulturore për të takuar brezin e ri...

FOTO/ Malësi e Madhe, biblioteka e shkollës pasurohet me libra të...

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ - Bibliotekat publike dhe ato të shkollave po marrin një rëndësi të madhe nga Lëvizja Kombëtare për Lexim veçanërisht në qytetet...

LKL shpall programin “Shttt jam duke lexuar”

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ - Nisma e Ministrisë së Kulturës, Lëvizja Kombëtare për Lexim (LKL) është ndalur në kryeqytet me shfaqjen “Sekreti i Gishtos së...
video

Prezantohet në Tiranë Lëvizja Kombëtare për Lexim

https://www.facebook.com/Mirela.Kumbaro.Furxhi/videos/1926075581032388/ TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - U prezantua në Tiranë Lëvizja Kombëtare për Lexim, një nismë e Ministrisë së Kulturës e cila ka për qëllim...
video

Lëvizja Kombëtare për Lexim ndalet në Rrëshen me kërkesën e fëmijëve

  https://www.facebook.com/bibliotekarreshen/videos/2183994245258034/ TIRANË,15 nëntor /ATSH/ - Rrësheni do jetë ndalesa e rradhës e Lëvizjes Kombëtare për Lexim, e cila po udhëton në çdo cep të Shqipërisë...

FOTO/ Kumbaro realizon dëshirën e nxënëses për libra në shkollën “Urani...

TIRANË,13 nëntor /ATSH/ - Tepelena dhe Gjirokastra ishin ndalesa e fundjavës e Lëvizjes Kombëtare për Lexim, e cila po udhëton në çdo cep të...
video

FOTO/ Bibliotekës së qytetit të Tepelenës i shtohen 200 libra për...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/999056423612996/ TIRANË,12 nëntor /ATSH/ - Tepelena dhe Gjirokastra ishin ndalesa e fundjavës e Lëvizjes Kombëtare për Lexim, e cila po udhëton në çdo cep të...

FOTO/ Takimi me një libër mbërrin në Berat

TIRANË,8 nëntor /ATSH/ - DRKK Berat në bashkëpunim me DAR Berat për vitin e tretë radhazi u bashkohen Lëvizjes Kombëtare Për Lexim. "Takohemi për një...

“Lëvizja Kombëtare për Lexim”, për të ardhmen europiane të fëmijëve shqiptarë

TIRANË,8 nëntor /ATSH/ - "Lëvizja Kombëtare për Lexim" është një ndër nismat më me vlerë nga Ministria e Kulturës pasi afron brezin e ri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA