Ballina Etiketimet Leter

Etiketim: leter

Zgjedhjet e 25 prillit/Meta letër institucioneve për zbatimin e ligjit

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër 9 krerëve të institucioneve të rëndësishme në vend, 7 të tjerëve në vëmendje,...

Dita e Pavarësisë së Estonisë/ Ruçi uron homologun Põlluaas: Mirënjohje për...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër urimi presidentit të Parlamentit (Riigikogu) të Estonisë, Henn Põlluaas, me...

OAK letër kryeministrit ne detyrë: Ndihmoni bizneset se janë duke falimentuar

PRISHTINË, 4 shkurt/ATSH/- Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) kërkon nga kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti që të ndihmojë bizneset e falimentuara. OAK kërkon që...

BRUKSEL – Michel: BE të shqyrtojë mjetet ligjore për të siguruar...

BRUKSEL, 29 janar /ATSH-ANA/ - BE duhet të shqyrtojë të gjitha mjetet ligjore të disponueshme për të siguruar shpërndarjen e sasive të rëna dakord...

ROMË – Italia paralajmëron Pfizer për vonesat e vaksinave antiCovid-19

ROMË, 27 janar /ATSH/ - Qeveria italiane i dërgoi një letër zyrtare paralajmëruese kompanisë farmaceutike Pfizer duke kërkuar që ajo të respektojë zotimet e...

Sassoli letër Ruçit: PE mbështet Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE

Presidenti i Parlamentit Europian, Sassoli, përgëzon Kryetarin e Kuvendit Ruçi: Parlamenti Europian do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në rrugëtimin e saj drejt integrimit TIRANË,...

Rruga Vlorë-Orikum/ Meta letër ministres së Financave: Zhbllokoni fondet e investimeve...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur shkresës dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë,...

EANA letër kryeministrit slloven: Pezullimi i financimit të STA formë presioni...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH-/ - Aleanca Europiane e Agjencive të Lajmeve (EANA), ku ATSH është anëtare me të drejta të plota dhe pjesë e...

Letra me pullën historike të 1859-s shitet për 430 000 euro

KOBELNZ, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Një letër, që mbante një nga pullat e hershme të qytetit të Luebeck-ut, nga viti 1859 dhe që u...

Meta letër Manastirliut: Përkeqësim i situatës nga COVID-19, rivlerësim tërësor i...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër zyrtare ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, për dijeni Kryeministrit Edi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA