Ballina Etiketimet Legjende

Etiketim: legjende

Vdes Johnny Pacheco, legjenda e salsas

SANTO DOMINGO, 16 shkurt /ATSH-AFP/ - Muzikanti legjendar, Johnny Pacheco, i konsideruar si një prej baballarëve të salsas vdiq në Nju Jork në moshën 85-vjeçare,...

Edhe Saviano për Maradonën: U fali lumturi të varfërve

ROMË, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Mendoja se ai ishte i pavdekshëm. Maradona përkon me fëmijërinë time. Dhe vdekja e tij është mbyllje përfundimtare. Të...

BOKS – Legjenda Roberto Duran pozitiv me COVID-19

PANAMA, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Legjenda panameze e boksit, Roberto Duran, kampion i botës në katër kategori për peshat e rënda dhe dueli i...

MUZIKË – Vdes legjenda e xhazit, Nancy Wilson

UASHINGTON, 14 dhjetor /ATSH-AFP/ - Nancy Wilson, legjenda e xhazit fituese e shumë çmimeve, me një karrierë të pasur të shtrirë në disa dekada,...

Vdes krijuesi legjendar i Spider-Man,  X-Men apo Hulk…

UASHINGTON, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Stan Lee, krijuesi legjendar i kompanisë amerikane ''Marvel Comics’’ i cili skaliti me shumë mjeshtëri personazhe ikonë si Spider-Man,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA