Ballina Etiketimet Legalizim

Etiketim: legalizim

video

Qytetari merr lejen e legalizimit pas ankesës në platformë

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ Pas ankesës në platformën e bashkëqeverisjes një qytetar nga Kodër Kamza arriti të merrte në dorë lejen e legalizimit për...
video

Ankesa në “Shqiperiaqeduam.al”, qytetari merr certifikatën e legalizimit pas 13 vjet...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ 13 vjet pasi kishte aplikuar për legalizimin e banesës, qytetari nga Tiranë, Mehdi Selmani ka në dorë certifikatën e pronësisë pas...
video

Fund zvarritjes 13-vjeçare, ankohet në platformë dhe merr lejen e legalizimit

TIRANË, 30 janar/ATSH-Maela Marini/ Që prej vitit 2005 një qytetar nga Tirana kishte vetëdeklaruar banesën pranë ALUIZNI-t, por nuk pajisej me lejen e legalizimit,...
video

Qytetari merr në kohë rekord lejen e legalizimit

TIRANË, 30 janar/ATSH-Maela Marini/ Problemet me të drejtën e pronës dhe zvarritjet në zyrat e shtetit për t'u pajisur me certifikatat e pronësisë zënë...
video

Qytetari ankohet në platformë, korrigjohen të dhënat në lejen e legalizimit

TIRANË, 23 janar/ATSH-Maela Marini/ Prej 1 viti një qytetar nga Tirana përpiqej të korrigjonte lejen e legalizimit, e cila ishte lëshuar me të dhëna të...
video

Fund 13 vite pritjesh, qytetari ankohet në platformë dhe merr lejen...

TIRANË, 23 janar/ATSH-Maela Marini/ Prej 13 vitesh një qytetar nga Shkozeti në Durrësi ishte në pritje të marrjes së lejes së legalizimit, të cilën...
video

Qytetari nga Preza, Ramës: Kam votuar PD por qeverisja socialiste më...

TIRANË, 16 janar /ATSH-Gjergji Mima/ -Qytetari nga Preza Nuredin Cena, gjeti zgjidhje tek platforma e bashkëqeverisjes "shqiperiaqeduam.al" për legalizimin e banesës së tij pas...
video

Pas 13 vitesh zvarritje, familja Mazreku merr lejen e legalizimit

TIRANË, 12 janar/ATSH/- Familja Mazreku nga Kamza pas 13 vitesh pritje u pajis me lejen e legalizimit, pas ankesës në Platformën e Bashkëqeverisjes "shqiperiaqeduam.al". Hyre...

DUBLIN – Irlanda legalizon abortin

DUBLIN, 21 dhjetor /ATSH-ANSA/- Presidenti irlandez, Michael D. Higgins nënshkroi ligjin që legalizon abortin në Irlandë, raporton BBC. Ligji i ri lejon ndërprerjen e shtatzënisë...
video

Jo legalizime dhe kompensim kundër ligjit, bonus qiraje kur prishen banesa

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2195264067150836/ TIRANË, 23 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Qeveria nuk mund të legalizojë dhe as të kompensojë aty ku është zënë hapësira e përbashkët, apo ku ndërtohet për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA