Ballina Etiketimet Largim

Etiketim: largim

“Largimet jashtë vendit”, Rama: Nuk është fenomen shqiptar

TIRANË, 31 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Në Shqipëri nuk po ndodh asnjë gjë e veçantë me largimin e shqiptarëve nga vendi, por po ndodh një fenomen...

KOMENT – Tërmeti në Gjermani quhet Merkel

BERLIN, 30 tetor /ATSH-ANSA/- Mbyllet një epokë në Gjermani. Nga votimet në Hessen pritej një tronditje, por askush nuk e priste që të nesërmen...

BERLIN – Merkel lajmëron largimin nga politika në vitin 2021

BERLIN, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Si kancelare kam përgjegjësinë për gjithçka, për gjërat që ia dalim dhe për ato që nuk ia dalim, kështu...

LONDËR – Bye, bye! Infermierët spanjollë largohen nga BM

LONDËR, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Nga 1,2 milionë punonjës të sistemit shëndetësor në sektorin publik britanik (National Health Service, NHS), rreth 63 000 janë...

NJU JORK – Investitorët e FB kërkojnë largimin e Zuckerbergut

NJU JORK, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Investitorë e mëdhenj publikë kanë mbledhur këshillin e administrimit për të përcaktuar rolin e ri presidentit të Facebook-ut,...

DANIMARKË – Jep dorëheqjen drejtori i ”Danske Bank” pas akuzave për...

KOPENHAGË, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Banka më e madhe daneze ''Danske Bank'' njoftoi sot largimin e drejtorit të saj të përgjithshëm pas akuzave për...

Al Bano Carrisi konfirmon: Nuk këndoj më

TIRANË, 12 shtator /ATSH/ - Al Bano Carrisi nuk do të këndojë më. Këngëtari italian konfirmon largimin e tij nga muzika, raportojnë mediet vendase....

SHBA – Trump njofton largimin nga detyra të avokatit të Shtëpisë...

UASHINGTON, 29 gusht /ATSH-AFP/  - Donald Trump njoftoi sot largimin e afërt të avokatit të Shtëpisë së Bardhë, Don McGahn pikërisht në momentin kur...

Zv/ambasadori amerikan në Tiranë: Shqipëria ka një të ardhme të ndritur

TIRANË, 17 gusht/ATSH/- “Kam besuar gjithnjë se Shqipëria ka një të ardhme të ndritur. Asgjë nuk e ka ndryshuar mendimin tim dhe sot besoj...

FUTBOLL – Ozil largohet nga kombëtarja gjermane

ANKARA, 23 korrik /ATSH-AA/ - Futbollisti gjerman me origjinë turke Mesut Ozil njoftoi se është larguar nga ekipi kombëtar i Gjermanisë. Në një deklaratë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA