Ballina Etiketimet Largim

Etiketim: largim

SHBA – Trump kërkon largimin e shefit të shërbimeve sekrete

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti i SHBA-së Donald Trump, po shqyrton heqjen e Drejtorit të Shërbimit Sekret Kombëtar, Daniel Coats, pasi mendon se...

KOMENT – Orban heq statujën e heroit antisovjetik Imre Nagy

BUDAPEST, 29 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Në agim, gati në mënyrë sekrete, qeveria populiste e Viktor Orbanit hoqi dje nga sheshi i parlamentit në Budapest...

BERLIN – 38% e gjermanëve duan largimin e Merkelit nga kancelaria

BERLIN, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Të paktën 38% e qytetarëve gjermanë do të donin që Angela Merkel të largohej nga posti i kancelares përpara...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave, largohet Ahmetaj emërohet Anila Denaj

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Anila Denaj do të jetë ministrja e re e Ekonomisë dhe Financave, ndërsa largohet nga kjo detyrë Arben Ahmetaj. Në mbledhjen...

Rinovon kontratën, por pritet të largohet pas pak muajsh

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Rinovon kontratën me "Juventusin" por bëhet gati të largohet verën e ardhshme. "Juventusi" flitet se ka arritur akordin për rinovimin...

LONDËR – Nigel Farage, mbështetës i zjarrtë i Brexit largohet nga...

LONDËR, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Eurodeputeti Nigel Farage, një mbështetës i patundur i një Brexit pa kompromis, njoftoi sot largimin nga partia eurofobe dhe...

DOHA – Katari njofton largimin nga OPEC-u

DOHA, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Katari pritet të largohet në muajin janar nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC), njoftoi sot ministri i...

Rahoveci nis zbatimin e vendimit për largimin e produkteve serbe

PRISHTINË, 22 nëntor /ATSH/ - Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, urdhëroi Inspektoriatin e komunës për të dalë në terren në mënyrë që...

SHBA – Melania Trump kërkon shkarkimin e zëvendësshefes së sigurisë kombëtare

UASHINGTON, 14 nëntor /ATSH-DPA/ - Zonja e Parë amerikane, Melania Trump kërkon të largojë zëvendësshefen për sigurinë kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, theksoi zyra...

PARIS – Një në 10 francezë do të largohet nga Britania e...

PARIS, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Trembëdhjetë përqind e francezëve aspirojnë të largohen nga Britania e Madhe pas Brexit dhe një e katërta e tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA