Ballina Etiketimet Lahuta

Etiketim: lahuta

video

Akademiku Tole: Lahuta dhe eposi, ”kryeidentitet” shqiptar

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH A.ALLA/ - Lahuta si pjesë e pandarë e këtij eposi së kreshnikëve është një instrument muzikor i domosdoshëm për gjallesën...

Film dokumentar për Eposin e Kreshnikëve

PRISHTINË, 7 dhjetor /ATSH/ - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në përputhje me mandatin e saj ligjor dhe aktet e tjera që rregullojnë...

Ministria e Kulturës: UNESCO nuk ka marrë vendim për lahutën

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ - Ministria e Kulturës, në komunikim edhe me Misionin tonë të Përhershëm pranë UNESCO-s, sqaron se: - Asnjë vendim nuk është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA