Ballina Etiketimet Laborator

Etiketim: laborator

ISS do të ketë një laborator të ri 400 kilometra mbi...

MOSKË, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar (ISS) do të pajiset me një laborator të ri, kur anija kozmike ''Proton-M'' do ta dërgojë...

Një tjetër laborator me standardet më të mira në Spitalin Rajonal...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ Laboratori i ri i spitalit të Fierit i shtohet rrjetit të laboratorëve publikë me standarde ndërkombëtare. Lajmin e ka bërë të...

Laboratori i ri në maternitetin “Koço Gliozheni”, zgjeron gamën e analizave...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Laboratori i ri në maternitetin "Koço Gliozheni" ka zgjeruar gamën e analizave duke rritur cilësinë shërbimit për nënat dhe fëmijët. Ministrja e...

Himarë, ngrihet laboratori i ri i kontrollit të ujit të pijshëm

TIRANË, 17 qershor /ATSH/ Në Himarë është ngritur laboratori i ri i kontrollit të ujit të pijshëm, me mbështetjen e Programit të Ujit, financuar...

Rama-Manastirliu inspektojnë laboratorin e ri në QSUT: Rritet me mbi 50...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu inspektuan sot laboratorin e ri në QSUT, ku ka...

COVID-19 – Macron: Laboratorët të japin 10% të vaksinave për vendet...

PARIS, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez Emmanuel Macron u bëri thirrje kompanive farmaceutike që t'u japin vendeve të varfra 10% të dozave të...

Facebook heq ndalimin për teoritë se COVID-19 vjen nga një laborator

NJU JORK, 28 maj /ATSH-AFP/ - Facebook nuk do të ndalojë më botimin e teorive që pretendojnë se COVID-19 u krijua nga njeriu, ndërkohë...

Kardioidet ose minizemrat e krijuara në laborator

VJENË, 21 mars /ATSH-ANSA/ - Zemrat miniaturë të krijuara në laborator, të ashtuquajturat kardioide, janë gati. Ato hapin rrugën për një revolucion në studimin e...

WUHAN – OBSH: Transmetimi i Covid-19 nga një kafshë hipoteza më...

WUHAN, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Pas një qëndrimi katër javor në Wuhan të Kinës, ekipi ndërkombëtar i ekspertëve kinezë dhe OBSH-së njoftoi sot se...

COVID-19 – OBSH heton në laboratorin e Wuhanit

PEKIN, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë vizituan një qendër kërkimore në qytetin kinez të Wuhanit si pjesë e hetimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA