Ballina Etiketimet L2b

Etiketim: l2b

COVID-19 – Vdekjet në SHBA tejkaluan ato të LIIB

UASHINGTON, 21 janar /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës dje regjistruan 4 229 vdekje të shkaktuara nga koronavirusi, i cili është niveli i...

Gjendet në det një ”Enigma” e përdorur gjatë LIIB

BERLIN, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Një makinë e famshme ''Enigma'', e përdorur nga nazistët për të kriptuar kodet dhe komunikimet gjatë Luftës së Dytë...

FOKUS – Italia feston në heshtje 75-vjetorin e çlirimit

ROMË, 26 prill /ATSH-ANSA/ - Italia festoi 75-vjetorin e çlirimit nga fashizmi, shumë më qetë nga sa ishte planifikuar, me këngë, flamuj dhe me...

VARSHAVË – Duda: Do t’i kujtojmë gjithmonë ata që sakrifikuan për...

VARSHAVË, 1 shtator /ATSH-PAP-DPA/ - Ne kujtojmë dhe do të kujtojmë gjithmonë duke iu qenë mirënjohës të gjithë atyre që luftuan dhe që sakrifikuan...

FOKUS – Polonia përkujton 80-vjetorin e fillimit të LIIB

VARSHAVË, 1 shtator /ATSH-PAP/ - Polonia përkujton sot 80-vjetorin e fillimit të Luftës së Dytë Botërore që startoi me sulmin e forcave ajrore gjermame,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA