Ballina Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

3 vende vakante për anëtarë të Këshillit Drejtues të RTSH-së

TIRANË, 1 shkurt ATSH/ - Kuvendi ka njoftuar shpalljen e 3 vendeve vakante për anëtar të Këshillit Drejtues të RTSH-së. Në njoftimin e Kuvendit theksohet...

Kuvendi hap aplikimin për anëtar të GJK pas shkarkimit të Dedjas

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ - Kuvendi i Shqipërisë ka hapur aplikimet për zgjedhjen e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese pas shkarkimit nga detyra të Bashkim Dedjas,...

Kuvendi shqyrton sot dekretin për buxhetin 2019

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ - Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare ku do të shqyrtojë Dekretin i Presidentit të Republikës “Për kthimin për rishqyrtim...

Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë

PRISHTINË, 14 dhjetor /ATSH/ - Kuvendi i Kosovës në një seancë shqyrtimi të dytë voton sot Pakon e tre projektligjeve për Forcën e Sigurisë...

Kuvendi miratoi projektligjet në rendin e ditës

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/- Kuvendi miratoi sot në seancë plenare projektligjet e parashikuara në axhendë sipas rendit të ditës, ku ndër më kryesoret ishin ato...

Kuvendi pritet të miratojë sot disa ligje të rëndësishme ekonomike

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/- Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare për të miratuar disa ligje të rëndësishme, ekonomike në fushën e investime...

Kuvendi miraton buxhetin dhe paketën fiskale 2019

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/- Kuvendi miratoi të enjten, buxhetin e shtetit dhe ndryshimet në paketën fiskale për vitin 2019, përkatësisht me 76 vota pro,...

Miratimi i ligjeve të axhendës europiane, SHBA përgëzon Kuvendin e Kosovës

PRISHTINE, 24 nëntor /ATSH/ -Ambasada Amerikane vlerëson lart rolin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e pakos së ligjeve për axhendën europiane të reformave,...

Kuvendi shqyrton sot buxhetin faktik të vitit 2017

TIRANË, 18 tetor /ATSH/ -Kuvendi shqyrton sot në seancën plenare projektligjin “Për miratimin e buxhetit faktik të vitit 2017. Sot gjithashtu shqyrtohet edhe projektligji “Për...

Kuvendi miraton ndryshimet në ligjin “Për Gjendjen Civile”

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Kuvendi miratoi sot ndryshimet në ligjin “Për Gjendjen Civile”. Këto ndryshime parashikojnë zgjidhjen e problematikave të ndeshura gjatë zbatimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA