Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Ruçi uron Kryetarin e Parlamentit të Gjeorgjisë: Intensifikim i marrëdhënieve midis...

TIRANË, 14 maj /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar sot një letër urimi uron kryetarit të Parlamentit të Gjeorgjisë, Kakha Kuchava,...

97 vota pro/ Kuvendi miraton ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot projektvendimin për ngritjen e komisionit hetimor bazuar në kërkesën e një grupi deputetësh për shkarkimin nga...

Balla paraqet argumentet për shkarkimin e Metës: Detyrim moral dhe kushtetues,...

TIRANË, 7 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, e cilësoi sot detyrim moral dhe kushtetues për mazhorancën nismën për...

Shkarkimi i Presidentit/ Nesër mbledhja e parë e Komisionit Hetimor

TIRANË, 7 maj /ATSH/ Nesër në ora 11:00, do të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit të posaçëm Hetimor parlamentar “Për hetimin e shkeljeve...

Kuvendi rrëzon 10 dekrete të Presidentit, miraton disa ndryshime në Kodin...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Kuvendi miratoi seancën e sotme plenare 6 akte normative në vijim të sigurimit të vaksinave për procesin e vaksinimit antikovid, një...

Paketa e Reformës në Drejtësi/ Gjonaj: Argumentet e Presidentit dritëshkurtëra, qytetarët...

TIRANË, 7 Maj/ATSH/ Argumentet e Presidentit të Republikës, janë subjektive dhe dritëshkurtëra. Miratimi me 96 vota në muajin mars i disa ndryshimeve në paketën...

Mbi 2 milionë e 390 mijë vaksina antikovid të kontraktuara/ Manastirliu:...

  TIRANË, 7 maj/ATSH/ Mbi 746 mijë vaksina kanë mbërritur deri më sot në vendin tonë, më shumë se 572 mijë tashmë janë kryer, nga...

Shkarkimi i Metës/ Presidenca përgjigje Komisionit të Ligjeve

TIRANË, 5 maj /ATSH/ Institucioni i Presidentit të Republikës i ka kthyer sot përgjigje, Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e...

Ndryshimet në buxhet/ Denaj: Prioritet vaksinimi antikovid i qytetarëve, financim për...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj paraqiti në seancën plenare të radhës, Aktin Normativ të ndryshimit të buxhetit, i cili...

Kuvendi miraton gjashtë akte normative, rrëzon dy dekrete të Metës

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Seanca e sotme plenare, në drejtimin e Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, miratoi gjashtë akte normative dhe rrëzoi dy dekrete...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA