Ballina Etiketimet Kumbaro

Etiketim: Kumbaro

Përforcohet pastrimi në 4 bashki bregdetare përgjatë sezonit të verës

TIRANË 7 janar /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro Furxhi deklaroi se përmes fondit prej 205 milionë lekësh që u përfshi në...

Nga 1 qershori ndalohet tregtimi i ambalazheve plastike njëpërdorimëshe

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Nga 1 qershor i këtij viti Shqipëria do të ndalojë përdorimin e ambalazheve plastike njëpërdorimëshe. Lajmi u bë i ditur nga Ministrja...

Menaxhimi i mbetjeve, investimi i “Vale Recycling” në Fushë-Kuqe të Kurbinit

TIRANË 30 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Kryeministri Edi Rama solli sot shembullin e një çifti të kthyer nga emigrimi, të cilët kanë ngritur një sipërmarrje riciklimi...

Vendgrumbullimi i mbetjeve në Kurbin do të pyllëzohet

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Vendgrumbullimi i mbetjeve në Kurbin, i mbyllur tashmë prej 1 viti e gjysmë dhe i kapsuluar do të pyllëzohet. Ministrja e Turizmit...

Muaji pyllëzimit, vijon mbjellja e pemëve të reja në Gjirokastër

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ Në kuadër të muajit të pyllëzimit, bashkia Gjirokastër në bashkëpunim me institucionet publike dhe komunitetin po kryejnë mbjelljen e pemëve...

Divjaka, destinacioni turistik i 50 mijë turistëve të huaj këtë vit

TIRANË 19 dhjetor /ATSH-I.Vata/  “50 mijë ishin turistë të huaj vizituan Divjakën këtë vit”, deklaroi ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro. Ministrja Kumbaro bashkë...

Ish-venddepozitimi i mbetjeve në Fier, mbillet me pemë

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro pa sot nga afër situatën e mbetjeve në Fier. Së bashku me kryetarin e...

Ndalimi i qeseve plastike, amendim ligjit për menaxhimin e integruar të...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro bëri të ditur, "qeveria ka vendosur të ecim para në Kuvend me projektamendimet...

Shqipëria kampione e turizmit në Ballkan, brenda 2030 e realizueshme

TIRANË 10 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro ka pritur sot ekspertë dhe profesionistë të turizmit nga mbi 20 vende të...

Rabdishti mes maleve të Dibrës, atraksion për turizmin e aventurës

TIRANË 6 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Fshati i gurtë i Rabdishtit në Dibër është një nga destinacionet më të preferuar të turistëve jo vetëm për bukuritë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA