Ballina Etiketimet Kumbaro

Etiketim: Kumbaro

FOTO/ Kisha e Peshkëpisë, nga më të rrallat e arkitekturës bizantine

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ - Kisha e Peshkëpisë është një nga më të rrallat e arkitekturës bizantine dhe artit të hershëm mesjetar. Ndërtimi i...

FOTO/ Kumbaro: Çmimi për filmin “Delegacioni”, kontribut për artin dhe Shqipërinë

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro priti anëtarët e filmit "Delegacionit", artistët e mrekullueshëm që ngritën lart emrin e Shqipërisë,...

FOTO/ Kisha e Shën Kollit në Mesopotam, margaritar i çmuar i...

TIRANË,25 tetor /ATSH/ - Kisha e Shën Kollit në Mesopotam njihet si një “Margaritar i çmuar i Trashëgimisë tonë Kulturore dhe Arkitekturës Bizantine Botërore”. Ky...

Shqipëria 60 vjet në UNESCO, kontribut në ruajtjen e trashëgimisë botërore

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2127473107569842/?t=2 TIRANË, 16 tetor /ATSH A.ALLA/ - Shqipëria pas 60 vjetësh të anëtarësimit në UNESCO nuk është më thjesht pjesëmarrëse por kontribues në ruajtjen e...

Ura e Golikut pjesë e 33 kantiereve të restaurimit, rijetëzohet për...

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro inspektoi punimet në Urën e Golikut, mbi lumin Shkumbin, ndërtuar mbi gjurmët e rrugës së vjetër...

FOTO/ Shqipëria në mbështetje të të Drejtave të Njeriut dhe të...

TIRANË,10 tetor /ATSH/ - Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro mori pjesë në Ministerialin e Frankofonise në Jerevan. “Vivre ensemble/ të jetojmë bashkë”, në frymën e...

FOTO/ BE njeh Shqipërinë përmes kulturës

TIRANË,5 tetor /ATSH/ - “Pa dyshim edhe Austria dhe Be-ja, do të arrijnë ta “lexojnë” Shqipërinë edhe përmes këtij “medium“ tjetër, që e shpall...

20% e vizitorëve këtë sezon ishin turistë kulturorë

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ - Gjatë sezonit turistik të këtij viti, 20% e vizitorëve ishin turistë kulturorë. Kështu deklaroi sot ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro në...

Kumbaro: Rikthimi i publikut në teatër dhe muze, emergjencë kombëtare

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ - "Rikthimi i publikut në teatër, në muze është detyra jonë, është emergjencë kombëtare dhe kjo nuk bëhet as me një...

Ringritja e qendrës në Butrint, e domosdoshme për vizitorë

TIRANË,3 tetor /ATSH/ - Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro i është rikthyer sërish debatit të rreth një viti më parë për ringritjen në Butrint...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA