Ballina Etiketimet Kumbaro

Etiketim: Kumbaro

Albin Kurti tek Shkencat Sociale/ Kumbaro: Tjetërsim i liderit të Vetëvendosjes

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ - Deputetja e Partisë Socialiste dhe ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, reagoi sot lidhur me takimin e zhvilluar nga kryetari i...

FOTO/ Qendra Kombëtare e Librit, Shqipëria njësoj si Franca dhe Italia

TIRANË, 16 janar /ATSH/ - Shqipëria ka sot Qendrën Kombëtare për Librin dhe Leximin, realizim i një prej objektivave të Ministrisë së Kulturës për vitin 2019....

FOTO/ “Lëvizja Kombëtare e Leximit”, biblioteka e Rrëshenit me libra të...

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ - Lëvizja Kombëtare e Leximit edhe në këto ditë festash nuk e ndal 'udhëtimin e saj' ku këtë herë shkoi...

FOTO/ Muzeu “Gjon Mili”, një destinacion i ri në Korçë

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ - Një tjetër vepër e rëndësishme me jehonë ndërkombëtare është shtuar në qytetin e Korçës. Muzeu “Gjon Mili”, që i kushtohet...

FOTO/ Viti kulturor Austri – Shqipëri, bashkëpunime të reja në vitin...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ -  "Viti kulturor Austri - Shqipëri nuk mbaron këtu. Me partnerin tonë të BE-së Austrinë do të vazhdojmë bashkëpunime të...

Shqipëria, pjesë e “Rrugëve Kulturore të Këshillit të Europës”

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ - Më 22 nëntor 2018, ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Mirela Kumbaro kërkoi statusin e Vëzhguesit në Marrëveshjen për Zgjerim të Pjesshëm (EPA) mbi...
video

FOTO/ Kumbaro: Memoriali i Skënderbeut, destinacion që vlen të rizbulohet

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Projekti për rehabilitimin e Memorialit të Skënderbeut përfundoi duke nxjerrë në dritë pas restaurimit, këtë vend i cili në...
video

Gjirokastër, ura e Kordhocës destinacioni më i ri kulturor

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ - Kanë përfunduar punimet për restaurimin e Urës së Kordhocës në Lazarat, një monument kulture që daton prej vitit 1820. Ministrja...

Arti, kultura dhe trashëgimia kulturore pjesë integrale e turizmit

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Arti, kultura dhe trashëgimia kulturore janë pjesë integrale e turizmit në Shqipëri. Kështu deklaroi sot Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila...

LKL shpall programin “Shttt jam duke lexuar”

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ - Nisma e Ministrisë së Kulturës, Lëvizja Kombëtare për Lexim (LKL) është ndalur në kryeqytet me shfaqjen “Sekreti i Gishtos së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA